نوشته ها

برگزاری کنگره معماری و شهرسازی ایران پس از یک دهه

ارسال شده توسط :

برگزاری کنگره معماری و شهرسازی ایران پس از یک دهه

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری))

کنگره معماری و شهرسازی ایران پس از یک دهه در سال ۹۶ برگزار می شود .

به گزارش دفتر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری: معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز در نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری از برگزاری کنگره ملی معماری و شهرسازی کشور پس از ۱۰ سال خبرداد و اظهار داشت : این کنگره در سال ۹۶ برگزار می گردد.

محمد حسن طالبیان با بیان اینکه این کنگره با هدف معرفی و شناسایی بناهای تاریخی استانها و افزایش فرهنگ حفاظت از آنها برگزار می شود افزود : متخصصان در این کنگره به مطالعه در مورد بناهای تاریخی می پردازند.

به گفته وی، نیمه دوم امسال مرحله استانی این کنگره در تمامی استانها برگزار می شود ،تا مقالات و دستاوردهای پژوهشی محققان و متخصصان در هر استان ارائه و برای گزارش به کنگره ملی جمع بندی شود.

طالبیان ادامه داد: این کنگره ملی طی دهه های گذشته در سه دوره برگزار شده است و سال آینده بعد از وقفه ۱۰ ساله در دوره چهارم برگزار خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به موزه بزرگ شهرکرد اشاره کرد و گفت: تکمیل مراحل ساخت و راه اندازی این موزه می تواند در جذب گردشگر و معرفی ظرفیت های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری استان به کشور نقش مهمی داشته باشد.

دکتر محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حضور در کارگاه آموزشی تعیین عرضه و حریم و ضوابط حفاظتی آثار ملی غیر معقول و گشایش موزه مشروطیت چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons