نوشته ها

بسترهای لازم گردشگری در روستاهای هدف استان فراهم می آید

ارسال شده توسط :

بسترهای لازم گردشگری در روستاهای هدف استان فراهم می آید

(( میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان گلستان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری گلستان گفت: بنا داریم بسترهای لازم گردشگری را در روستاهای هدف گردشگری بیش ‌از پیش فراهم کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل، ابراهیم کریمی در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه گردشگری روستایی در اردوگاه شهید فهمیده مینودشت، با اعلام این مطلب که به دنبال افزایش تعداد روستاهای هدف گردشگری در استان هستیم، اظهار کرد: ما در استان گلستان ۳۷ روستای هدف گردشگری داریم که باید طی سال‌های گذاشته تعداد آن‌ها بیشتر می‌شد.

کریمی به ظرفیت‌ها و پتانسیل ‌های بالای شهرستان‌های مینودشت، کلاله، گالیکش و مراوه ‌تپه در گردشگری اشاره و تصریح کرد: توسعه و تقویت بوم گردی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی یکی از برنامه‌های اصلی ما در این حوزه است.

وی در ادامه افزود: به ‌زودی چهار خانه صنایع ‌دستی در استان راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گلستان با تأکید بر اینکه صنایع‌ دستی می‌تواند توسعه گردشگری با نگاه ویژه به اقتصاد مقاومتی رقم زند، ادامه داد: بنا داریم در صورت مهیا شدن فضا، در کلیه روستاها خانه صنایع‌ دستی دایر کرده و آن‌ها را تجهیز و پشتیبانی کنیم و مواد اولیه رایگان در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم.

وی با یادآوری اینکه شهرهای گالیکش و مینودشت از شهرهای نمونه گردشگری گلستان هستند، اضافه کرد: هم منابع اعتباری پروژه‌ها و هم تسهیلات برای افزایش مراکز اقامتی گردشگری و توسعه صنایع‌ دستی تأمین ‌شده است.

وی بابیان اینکه هم‌ اکنون هیچ پروژه معطل ‌مانده برای اعتبارات در حوزه گردشگری نداریم، خاطرنشان کرد: اعتبارات تکمیل هتل‌ ها و مراکز اقامتی استان در سال جاری برابر با اعتبارات در این بخش در ۱۰ سال گذشته است و این امر نشان ‌دهنده عزم جدی میراث فرهنگی در توسعه مراکز اقامتی و هتل‌ ها در گلستان است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons