نوشته ها

بنیاد فرهنگ و ادب و هنر آذربایجان عاملی برای رونق سرمایه اجتماعی

ارسال شده توسط :

بنیاد فرهنگ و ادب و هنر آذربایجان عاملی برای رونق سرمایه اجتماعی

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت : تاسیس بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان موجب رونق سرمایه اجتماعی می شود و آن نیز به نوبه خود توسعه و بالندگی بیشتر را سبب خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرزین حق پرست گفت: این بنیاد می تواند شروعی جدید برای هنرمندان باشد ، به نظرم هرچه تصدی دستگاه های دولتی در اداره امور کمتر باشد نتیجه بهتری حاصل می شود.

وی ادامه داد : در کشورهای اروپایی زمانی با رشد فرهنگ های محلی مقاومت صورت می گرفت ولی بعد از گذر زمان به این نتیجه رسیدند که این تصمیم نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت و تغییر رویه دادند و در حال حاضر بودجه کلانی برای اشاعه فرهنگ های محلی و فولکلور هزینه می شود.

وی خاطر نشان کرد: خوشحالیم که توانستیم همراه بنیاد فرهنگ و ادب و هنر باشیم تا بتواند آغاز به کار کند.

وی در پایان یاد آور شد : رشد فرهنگ های محلی موجب تعالی فرهنگ کلان می شود.

گفتنی است بنیاد فرهنگ و هنر و ادب آذربایجان در سفر اخیر هیئت دولت به تبریز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل خانه تاریخی پروین اعتصامی افتتاح شد و دیشب با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مدیران استانی اولین جلسه رسمی خود را برگزار کرد.

در این جلسه به دلیل پیگیری های مکرر استاندار آذربایجان شرقی بریا تاسیس بنیاد فرهنگ و ادب و هنر آذربایجان اولین مدال افتخار مزین به نام ” فرهنگ و ادب و هنر ” آذربایجان به استاندار آذربایجان شرقی اهدا شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons