نوشته ها

بهره برداری از۳۵ درصد پروژه های سرمایه گذاری استان در حوزه ایجاد زیر ساختها تا پایان امسال

ارسال شده توسط :

بهره برداری از۳۵ درصد پروژه های سرمایه گذاری استان در حوزه ایجاد زیر ساختها تا پایان امسال

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ۳۵ درصد پروژه‌های سرمایه گذاری استان در حوزه ایجاد زیر ساختها تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» در کارگروه میراث فرهنگی که در محل سالن جلسات معاونت برنامه ریزی استانداری سمنان و با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: در مجموع دو هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال پروژه در زمینه ایجاد زیر ساختها و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در استان در دست اجراست که ۷۳۰ میلیارد ریال از این پروژه‌ها در دست بهره برداری است.

وی تاکید کرد: به بهره برداری رسیدن ۶۵ درصد پروژه های باقی مانده نیاز به حمایت دارد و در صورت حمایت سیستم بانکی فضاهای اقامتی استان دو برابر می شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری سمنان نیز با تاکید بر اینکه استان سمنان می‌تواند به عنوان قطب گردشگری مذهبی و زیارتی مطرح شود، گفت: باید از ظرفیت امامزاده یحیی(ع) سمنان به عنوان برادر امام رضا(ع) جهت معرفی استان و جذب گردشگر مذهبی به استان بهره برداری کرد.

«مجتبی رضایی» بر اختصاص اعتبار مناسب جهت انجام تبلیغات و معرفی امامزاده یحیی(ع) سمنان و تعریف یک پروژه مهم گردشگری برای هر یک از شهرستان‌های استان سمنان تاکید کرد.

در این جلسه با احداث بازارچه صنایع دستی در شهرستان سمنان موافقت و مقرر شد ایجاد این بازارچه با مشارکت استان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اجرایی شود.

 

 

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons