نوشته ها

بهره برداری از سنگ فرش مسجد جامع شهرستان خلیل آباد

ارسال شده توسط :

بهره برداری از سنگ فرش مسجد جامع شهرستان خلیل آباد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

مسئول اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خلیل آباد گفت: همزمان با ایام ا… دهه فجر و با حضور اعضای شورای اداری پرو‍ژه سنگ فرش حیاط مسجد جامع خلیل آباد رونمایی و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی رضا یوسفی با بیان این مطلب افزود: این پروژه در سال جاری پس از تهیه طرح مطالعاتی و اجرایی توسط ناظر فنی شهرستان و تصویب در شورای فنی و كمیته فنی معاونت میراث فرهنگی استان با هزینه ای بالغ بر 150 میلیون تومان با مشاركت هیئت امنای مسجد جامع به اجرا درآمد.

وی تصریح کرد: حفر كانال دفع رطوبت، بازپیرایی آجر كاری پایه ستون های ایوان، اجرای خرند آجری دیوارهای مسجد ، خاك برداری و زیر سازی و اجرای سنگ فرش کف در متراژ 100 متر مربع اجرا گردید.

در مراسم بهره برداری از این طرح امام جمعه شهرستان با اشاره به اهمیت و ارزش مرمت مساجد از دیدگاه قرآن ضمن قدردانی از هیئت امناء و میراث فرهنگی خواستار ادامه همكاری خیرین محترم جهت مرمت این مسجد تاریخی شد.

گفتنی است كه مسجد جامع خلیل آباد در سال 1386 به شماره 22240 در فهرست آثار ملی كشور به ثبت رسیده است و تا اكنون اقدامات مرمتی و بازپیرایی دیواره های بیرونی و درونی بخشی از اقدامات اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این مسجد بوده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons