نوشته ها

بهره برداری از شبکه نیرو رسانی کمپ گردشگری سد زر آباد ورزقان آغاز شد

ارسال شده توسط :

بهره برداری از شبکه نیرو رسانی کمپ گردشگری سد زر آباد ورزقان آغاز شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، شبکه نیرو رسانی کمپ گردشگری سد زر آباد همزمان با هفته دولت و با حضور فرماندار ورزقان، معاون سرمایه گذاری اداره کل و جمعی از مسئولین شهرستان به بهره برداری رسید.

احد قهرمانی معاون سرمایه گذاری اداره کل با اعلام این خبر افزود: پروژه برق رسانی به طول یک کیلومتر برق فشار قوی و دو کیلومتر برق فشار ضعیف جهت پوشش روشنایی و مصارف معمول این کمپ به بهره برداری رسید. وی افزود: پیش از این نیز برای ایجاد بسترهای مناسب در زمینه گردشگری در این کمپ؛ از جمله ایجاد راه دسترسی آسفالته، نمازخانه، فروشگاه، آلاچیق، سرویس بهداشتی و تیر گذاری برق در حدود ۱۵ میلیارد ریال از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هزینه شده است.

وی با اشاره به آب و هوای پاک و دل انگیز و وجود مناطق بکر طبیعی و چشم انداز کم نظیر را از جمله شاخصه های قابل توجه این کمپ نمونه گردشگری عنوان کرده و یاد آور شد: این مجموعه طبیعی می تواند موجب رونق گردشگری و اقتصادی شهرستان ورزقان شود.

قهرمانی خاطر نشان کرد: اهتمام مسولین شهرستان برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و همچنین برگزاری برنامه های مختلف می تواند در معرفی این کمپ گردشگری و بهره مندی از پتانسیل موجود در راستای اشتغال زایی و بهبود شرایط اقتصادی منطقه تاثیر چشمگیری داشته باشد.

یاد آور می شود سد زر آباد در دو کیلومتری شهر ورزقان قرار دارد و مساحت اراضی پایاب آن ۲۰۰ هکتار است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons