نوشته ها

بهره برداری از نخستین اقامتگاه بوم گردی در روستای هدف گردشگری دهمورد

ارسال شده توسط :

بهره برداری از نخستین اقامتگاه بوم گردی در روستای هدف گردشگری دهمورد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

مسئول اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نی ریز گفت : نخستین اقامتگاه بوم گردی دهمورد به دور از هیاهوی زندگی شهری متناسب با معماری بومی منطقه و در جوار جاذبه های طبیعی در شهرستان نی ریز مجوز فعالیت خود را دریافت کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس حمیدرضا هادی افزود : روستای دهمورد در بخش آباده طشک در ۷۰ کیلومتری نی ریز قرار دارد و دارای جاذبه های طبیعی و توریستی زیادی هست ؛که سالانه پذیرای خیل عظیمی از مردم می باشد .

وی اضافه کرد : از جمله این جاذبه ها می توان به منطقه طبیعی و زیبای بناب ، کوچه باغ های زیبا و بکر ، آبشار و گوراب دهمورد ،طبیعت بکر و زیبا وآسیابها ی آبی ، اثر تاریخی چهار طاقی و همچنین امامزاده یوسف این روستا که از قداست خاصی بین مردم برخوردار می باشد، چشم انداز زیبایی به این روستا بخشیده اند و باعث شده که بعنوان روستای هدف گردشگری معرفی گردد .

هادی ادامه داد : اقامتگاههای بوم گردی با کیفیت مشخص و قابل قبول به گردشگران در محیط های طبیعی خدمات می دهند ؛که روستای هدف گردشگری دهمورد یکی دیگر از پتانسل های شهرستان که با پیگیری های انجام شده اولین اقامتگاه در این روستا با هدف توسعه صنعت گرشگری و معرفی آداب و سنن مجوز خود را دریافت و به بهره برداری رسید .

مسئول اداره میراث فرهنگی نی ریز اضافه کرد : اینگونه اقامتگاههای بوم گردی اقامتگاههایی است که زیر شاخه طبیعت گردی بشمار می آید و کمترین آسیب زیست محیطی را به منطقه وارد کرده و متناسب با بافت فیزیکی و فرهنگی منطقه ساخته و یا تبدیل می شوند و از همه مهمتر زمینه اشتغال و رونق اقتصادی مردم بومی منطقه را فراهم می کند .

وی از صدور چندین اقامت گاه بوم گردی در آینده نزدیک خبر داد و گفت : در شهرستان نی ریز به دلیل تنوع اقلیمی اش ظرفیت ایجاد اقامت گاه های مختلف بوم گردی را دارد و مناطق مختلفی را می توان شناسایی و معرفی کرد خوشبختانه متقاضیان زیادی هم جهت احداث اقامت گاه بوم گردی در مناطق دهمورد ، بشنه ، دره پلنگان و … اعلام آمادگی کردند که پس از بررسی طرح و رعایت استانداردهای اقامتگاه های بوم گردی و آموزش سرمایه گذاران، و رعایت ظوابط منطقه مورد درخواست این نوع از تاسیسات گردشگری به بهره برداری خواهد رسید و به جاذبه های گردشگری استان و شهرستان اضافه خواهد شد.

هادی در پایان گفت : علاقمندان به احداث اینگونه فضاهای گردشگری در شهرستان به ویژه بهره برداری از منازل شخصی در مناطق روستاها می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و استانداردهای منازل بوم گردی به میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مراجعه نمایند .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons