نوشته ها

بهره برداری از یک واحد اقامتی در قلب طبیعت گردی فارس

ارسال شده توسط :

بهره برداری از یک واحد اقامتی در قلب طبیعت گردی فارس

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با اعلام این خبر گفت : شهرستان چهار فصل سپیدان منطقه ای کوهستانی در شمال غرب استان فارس است که یکی از نقاط گردشگر پذیر منحصر بفرد در کشور و استان فارس می باشد و در تمام فصول سال از ظرفیت های خاصی برای پذیرش گردشگران و به ویژه علاقمندان به طبیعت گردی و ورزش های زمستانی برخوردار است. امیری گفت : آب و هوای کوهستانی و سرد ،این منطقه را در زمستان ها به منطقه ای برف خیز و مورد توجه ورزشکاران و علاقمندان به ورزش های زمستانی و به ویژه اسکی از استان فارس ،استان های همجوار و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس  تبدیل نموده است و پیست اسکی پولاد کف و پیست اسکی مربوط به اداره ورزش با تجهیزات کامل در این راستا راه اندازی و خدمات ارایه می دهند. وی افزود  : در این مسیر گردشگری ،دریاچه برم فیروز در شمال شرقی شکرک و آبشار مار گون مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان واقع شده است و آبشار مارگون به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین و بی مانند ترین آبشارهای طبیعی ایران و جهان به ویژه در فصول بهار و تابستان بیشترین تعداد گردشگران داخلی و خارجی را دار است و چشم اندازهای پیرامون آبشار و در هم آمیختگی درختان جنگلی با کوهستان و رود خانه زیبایی آن را صد چندان کرده است .

    امیری به پوشش گیاهی  و جنگلی انبوه منطقه در فصل های بهار و تابستان  و آب و هوای خنک و متعادل شهرستان اشاره کرد  و افزود : وجود چشمه سارها و آبشارها، این نقطه از استان را مورد توجه گردشگران بسیاری قرار داده که از نقاط مختلف کشور و خارج از کشور وارد استان می شوند . به گفته او سپیدان از لحاظ موقعیت جغرافیایی از شمال غرب با استان کهگیلویه و بویراحمد مرز مشترک دارد و به همین دلیل در مسیر تردد گردشگرانی است که از مسیر آن استان قصد سفر به فارس ،جنوب و جنوب غرب کشور دارند و از همین روی در مسیر اصلی تردد گردشگران واقع شده. است  و   از شمال و شمال شرق به شهرستان های اقلید و مرودشت محدود می شود و در مسیر گردشگران ورودی به فارس از شمال نیز قرار می گیرد و از جنوب نیز به شیراز و از غرب به نورآباد ممسنی محدود است. مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس بیان داشت  این شهرستان زیبا و آرام با قدمت 900ساله از آثار و جاذبه های تاریخی طبیعی فراوانی بهره مند است  و منطقه کوهستانی شکرک در شمال غربی سپیدان، ،شهر تاریخی انشان و ملیان، منطقه نمونه گردشگری آبشار چیکون ، آبشار مرزیون ، منطقه نمونه گردشگری چله گاه ، تنگ غوره دان ، چشمه ملو سجان، تنگ گمبیل ،تنگ تیزاب، چشمه شش پیر و کتیبه آن، قله رنج به عنوان یکی از مرتفع ترین قله های استان ، امامزاده سید نورالدین، امامزاده فخرالدین و روستای دلخان با بافت سنتی از مراکز دیدنی این شهرستان به شمار می رود و انتخاب مناطق مارگون ، کهکران و ساران ، شش پیر و بانش در این شهرستان  به عنوان مناطق نمونه گردشگری نشان از قابلیت عظیم سرمایه گذاری در این حوزه دارد که در سالیان گذشته کمتر مورد توجه بوده است .

وی در ادامه افزود : از سال 1389 یکی از علاقمندان به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری با توجه به کمبود فضای مناسب اقامتی علی رغم پتانسیل های گردشگری این شهرستان اقدام به ساخت یک مجموعه اقامتی هتل آپارتمان با عنوان هتل آپارتمان آرتاکن در میدان ورودی شهر اردکان به شیراز نموده که خوشبختانه پس از مدت زمان 4 سال کار مداوم هم اکنون آماده بهره برداری می باشد.  به گفته امیری این فضای اقامتی با میزان سرمایه گذاری 987000000/30 ریال و با اشتغال زایی مسقیم 23 نفر و غیر مستقیم 50 نفر وبا جمع کل ظرفیت پذیرش 100 نفر در شب شامل12 سوئیت 2 خوابه و همچنین 72 تخت ، رستوران با ظرفیت 250 نفر ، آشپزخانه به متراژ 50 متر ،  پارکینگ 400 متری و با متراژ 2149 متر مربع زیر بنا و 426 متر عرصه به گردشگران خدمات می دهد. امیری گفت : این هتل آپارتمان خوشبختانه آماده بهره برداری بوده و در روزهای آتی با حضور مسئولین و فعالان صنعت گردشگری شاهد افتتاح رسمی آن خواهیم بود که با فعالیت این واحد اقامتی بخشی از مشکلات اقامت مسافران در این شهرستان گردشگر پذیر مرتفع خواهد شد. مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به گام های برداشته شده در راستای توسعه صنعت گردشگری در استان فارس افزود: با توجه به واحد های در دست احداث گردشگری در شهرستان های مختلف با بهره برداری این واحدها ظرفیت اقامتی استان به دو برابر خواهد رسید. وی شهرستان سپیدان را یکی از فرصت های مهم سرمایه گذاری برای علاقمندان به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری برشمرد .

محمد کاظم بهادری پور

  مدیر روابط عمومی

۱


Show Buttons
Hide Buttons