نوشته ها

بهره گیری از دانش نیروی جوان گامی در راستای احیای هنرهای سنتی گیلان

ارسال شده توسط :

بهره گیری از دانش نیروی جوان گامی در راستای احیای هنرهای سنتی گیلان

((میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان: بهره گیری از اندیشه و دانش نیروی جوان و تحصیل کرده گامی در راستای احیای هنرهای بومی و محلی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ نشست هماهنگی جهت تاسیس انجمن فارغ التحصیلان صنایع دستی گیلان برگزار شد.

در این جلسه که هنرمندان فارغ التحصیل در رشته های مرتبط صنایع دستی برگزار شد؛ سلمان شاهمحمدی بر ضرورت تشکیل انجمن فارغ التحصیلان صنایع دستی تاکید نمود و گفت: بهره گیری از اندیشه و دانش نیروی جوان و تحصیل کرده گامی در راستای احیای هنرهای بومی و محلی خواهد بود.

وی با بیان اینکه صنایع دستی خارجی موجود در بازار ، صنایع دستی بومی و محلی گیلان را تحت شعاع قرار داده، اذعان داشت: باید از حاشیه ها فاصله گرفت و با پرداختن به رونق محصولات سنتی موجبات اشتغالزایی در این زمینه و نیز رونق اقتصادی هنرمندان را فراهم نمود.

شاهمحمدی افزود: سازمان های مردم نهاد با رویکرد تخصصی صنایع دستی بعنوان یک ضرورت باید تشکیل شود و با فعالیت های گسترده اطمینان خاطری برای هنرمندان و نیز گردشگران باشد.

این مسئول همچنین به اتخاذ تصمیمات جدی جهت برپایی بازارچه های دائمی صنایع دستی در استان اشاره نمود و گفت: دریافت مهر اصالت یونسکو برای برخی از محصولات صنایع دستی از دیگر برنامه های اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان است.

در ادامه پروین حلاج رضایی مسئول امور حمایت از تشکلهای مردم نهاد اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان به اهداف اصلی تشکیل انجمن فارغ التحصیلان صنایع دستی اشاره نمود و گفت: تشکیل این انجمن گامی در راستای توانمندسازی جوانان تحصیل کرده و با انگیزه خواهد بود.

وی موضوعات متعددی را بعنوان راهکار برای تشکیل انجمن پیشنهاد نمود و اساسنامه تهیه شده انجمن فارغ التحصیلان صنایع دستی گیلان را قرائت کرد.

حلاج رضایی سوالات مطرح شده درخصوص نحوه اجرای فعالیت های انجمن فارغ التحصیلان صنایع دستی و ثبت رسمی آن را به اعضای انجمن پاسخ گفت.

در پایان اعضای هیات موسس انجمن فارغ التحصیلان صنایع دستی گیلان و نیز نماینده ویژه ای جهت پیگیری امور انجمن تعیین گردید.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons