نوشته ها

به دنبال احیای انجمن‌های میراث فرهنگی در استان سمنان

ارسال شده توسط :

به دنبال احیای انجمن‌های میراث فرهنگی در استان سمنان

(( میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، در جلسه ای با حضور فرماندار، شهردار و شماری از مسئولان دستگاههای اجرایی و موثرین و معتمدین این شهرستان، انجمن میراث فرهنگی میامی راه اندازی شد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در این جلسه تعداد آثار ثبت شده استان سمنان در فهرست آثار ملی را بیش از ۷۰۰ اثر عنوان کرد و گفت: ۵۰ اثر از این تعداد متعلق به شهرستان میامی است.

«مصطفی یغمائیان» با تاکید بر اینکه حفاظت از این آثار با توجه به اعتبارات محدود و کمبود نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی ممکن نیست، افزود: انجمن‌های میراث فرهنگی می‌توانند نقش موثری در حفاظت از آثار تاریخی داشته باشند.

وی اطلاع رسانی، حفظ آثار فرهنگی و فرهنگ ‌سازی برای جذب همکاری مردم را از اهداف تشکیل این انجمن‌ها عنوان کرد.

یغمائیان با اشاره به قابلیت‌های گردشگری شهرستان میامی گفت: وجود کاروانسراهای تاریخی بی نظیر و قرار گرفتن این جاذبه‌ها در مسیر جاده اصلی زائران امام رضا (ع) یکی از قابلیت‌های مهم میامی برای معرفی به عنوان مقصد گردشگری است.

شهردار میامی نیز از آمادگی این نهاد برای معرفی آثار تاریخی و گردشگری میامی خبر داد و گفت: معرفی آثار تاریخی میامی از دغدغه‌های مهم شهرداری است.

«علیرضا آشوری» افزود: شهرداری میامی نسبت به مطالعه آسیاب‌های قدیمی این شهرستان و تهیه نقشه‌ های لازم، اقدام کرده و در صورت در اختیار بودن اعتبار مورد نیاز، معرفی این آثار انجام می‌شود.

مشارکت در حفظ و حراست و معرفی آثار تاریخی شهرستان میامی با همکاری انجمن میراث فرهنگی این شهرستان از مصوبات این جلسه بود.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons