نوشته ها

به مناسبت گراميداشت هفته گردشگري برگزار مي‌شود

ارسال شده توسط :

به مناسبت گراميداشت هفته گردشگري برگزار مي‌شود

((تور بازديد رايگان از هماي سعادت در سرخه))

رئيس ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان سرخه از برگزاري تور رايگان بازديد از جاذبه طبيعي و منحصر به فرد “هماي سعادت” به مناسبت گراميداشت هفته گردشگري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان،«بهمن اخلاقي» اظهار داشت: اين تور روز يكشنبه سيزدهم مهر ماه و در روز عيد سعيد قربان به مقصد مناطق كويري شهرستان سرخه، منطقه كوه سرخ و جاذبه هماي سعادت برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينكه هماي سعادت، صخره‌‌اي زيباست كه بر اثر عوامل طبيعي به شكل عقاب درآمده است، گفت: علاقمندان مي‌توانند تا روز پنج شنبه دهم مهرماه با مراجعه به ميراث فرهنگي شهرستان سرخه براي شركت در اين تور ثبت نام كنند.

اخلاقي با اشاره به اینکه اين جاذبه طبيعي در منطقه كوه سرخ شهرستان سرخه واقع شده است، افزود: اين صخره طبيعي به دليل عظمت و جذابيت منحصر به فرد خود به هماي سعادت معروف شده است.

وي گفت: “کوه سرخ”به دلیل رنگ سرخ تپه های نمکی به این نام شهرت دارد و هماي سعادت نيز منظره ای بسیار باورنکردنی و طبیعی از کوه به شکل پرنده ای بزرگ است که بر اثر وزش باد به شکل یک عقاب بسیار زیبا در آمده است .

رئيس ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان سرخه تاكيد كرد: این منظره به صورت طبیعی شکل گرفته است و ساخته دست انسان نیست.

همای سعادت ، نامی است که مهندس” عنایت ا… رنجبر” طبیعت گرد و جهانگرد سمنانی و کاشف این صخره بر روی آن گذاشته است.

محمدتقي اعرابي

مسئول روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons