نوشته ها

بیت تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی در خمین غبارروبی شد

ارسال شده توسط :

بیت تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی در خمین غبارروبی شد

(( اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ))

بیت تاریخی امام خمینی (قدس سره)  در آستانه بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی آن حضرت با حضور جمعی از مسئولان اجرایی ، خادمان قرآنی و اقشار مختلف مردم غبارروبی و عطر افشانی شد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی رئیس نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) در خمین در جریان این آیین گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری ویژه برنامه های بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) در بیت تاریخی آن حضرت اندیشیده شده است.

حجت الاسلام سید محمد جواد رضوی افزود: فضاسازی، نصب بنر، پوستر و تصاویر حضرت امام (ره) برای برگزاری این مراسم تاریخی انجام شده است.

وی اظهار کرد: ایستگاه صلواتی، شب شعر غروب خورشید، نمایشگاه هنرهای تجسمی و عکس در ایام ارتحال امام(ره) برای زائران و گردشگران در بیت امام راحل نیز تدارک دیده شده است.

رییس نمایندگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) در خمین افزود: هزاران بسته فرهنگی شامل کتاب هایی از آثار و زندگینامه آن حضرت، لوح فشرده همچنین بسته های ویژه کودکان تهیه شده که به زائران اهداء می شود.

امام خمینی(ره) ۲۰جمادی الثانی ۱۳۲۰ قمری ، مطابق با ۳۰ شهریور ۱۲۸۱ شمسی در شهرستان خمین متولد شدند و تا سن ۱۹سالگی در خمین زندگی کرد و سپس برای کسب علوم دینی عازم اراک شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons