نوشته ها

بیشترین غنای فرهنگی و تمدنی در شهرستان کهن و تاریخی قاینات وجود دارد

ارسال شده توسط :

بیشترین غنای فرهنگی و تمدنی در شهرستان کهن و تاریخی قاینات وجود دارد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

فرماندار شهرستان قاینات در دیدار با رییس و کارکنان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی گفت: بیشترین غنای فرهنگی و تمدنی در شهرستان کهن و تاریخی قاینات وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، عباسی رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان قاینات، ضمن تقدیر و تشکر از نگاه مبثت فرماندار، حمایت و توجه ویژه ایشان به توسعه صنایع دستی و گردشگری و اقدام به فراهم نمودن زیرساخت های لازم در منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر قاینی با همت هروی نماینده مردم شهرستان های قاینات و زیرکوه در سال گذشته، گزارش مفصلی از اهم اقدامات سال گذشته و همچنین برنامه های سال جاری را بیان کرد.

کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات ضمن تبریک هفته میراث فرهنگی به همه ی تلاشگران عرصه ی فرهنگ و هنر شهرستان و تقدیر و تشکر از رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی استان از نگاه ویژه به شهرستان قاینات و همچنین اقدامات بسیار خوب اداره میراث فرهنگی در سال گذشته، اظهار داشت: شهرستان قاینات از ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار زیاد و خوبی در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و مناطق گردشگری، برخوردار است.

وی در ادامه تصریح کرد: بیشترین غنای فرهنگی و تمدنی در شهرستان کهن قاینات وجود دارد؛ از جمله آثار تاریخی، میراث های فرهنگی فاخر، مناطق گردشگری و غارهای مختلف و دیگر موارد که البته تاکنون خیلی به این میراث ها توجه اساسی نشده است که همه ی مسئولین مربوطه بایستی در راستای معرفی و رونق این صنعت بیش از پیش تلاش نمایند.

فرماندار شهرستان قاینات همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت بیکاری و مسائل و مشکلات اقتصادی و بیکاری که در شرایط کنونی داریم؛ صنعت گردشگری می تواند در مباحث درآمدزایی، اشتغالزایی، جذب توریسم، معرفی و رونق منطقه، نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری را ایفا نماید.

کهن ترابی با اشاره به اینکه اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش بسیار مهمی در تحول فرهنگی و معرفی میراث کهن این منطقه برعهده دارد؛ بیان داشت: همه ی ما مسئولین بایستی ضمن حمایت از صنعت گران و هنرمندان و افرادی که دارای توانمندی هایی در زمینه صنایع دستی هستند؛ بستر و زمینه ی فعالیت آنان را فراهم نماییم که در این صورت خیلی از مسائل و مشکلات ما در حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی حل خواهد شد.

وی در پایان تأکید نمود: شهرستان قاینات یک شهرستان صنعتی و تجاری نسیت؛ بلکه بیشتر یک شهرستان کشاورزی و دامپروری است؛ لذا در شرایطی که با خشک سالی های ۱۸ ساله مواجه هستیم؛ جایگزین نمودن صنایع دستی و استفاده از ظرفیت های گردشگری، نقش بسیار مهمی در تولید ثروت، رفع بیکاری و رفع دیگر مسائل و مشکلات در جامعه خواهد شد.

در پایان به رسم یادبود هدیه ای از صنایع دستی تقدیم فرماندار شهرستان قاینات گردید.

تنظیم‌کننده                                    

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons