نوشته ها

تأکید دادستان ابرکوه در برخود قاطعانه با متجاوزین به بافت تاریخی ابرکوه

ارسال شده توسط :

تأکید دادستان ابرکوه در برخود قاطعانه با متجاوزین به بافت تاریخی ابرکوه

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد))

دادستان شهرستان تاریخی ابرکوه گفت: دستگاه های قضایی با هرگونه نقض قوانین و مقررات اعلام شده از سوی میراث فرهنگی در بافت تاریخی و ثبتی ابرکوه برخورد خواهند نمود.

به گزارش روابط عمومی، امورفرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، در خصوص پیگیری تخریب بخشی از حصار تاریخی بافت ثبتی شهر تاریخی ابرکوه جلسه ای اضطراری با حضور فرماندار شهرستان ابرکوه، دادستان شهرستان، مسول واحد حقوقی اداره کل استان، سرپرست اداره میراث فرهنگی ابرکوه، اعضای شورای شهر، شهردار و دیگر مسئولین شهر تاریخی ابرکوه در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه تخریب بخشی از حصار تاریخی بافت ثبتی شهر تاریخی ابرکوه مورد بررسی قرار گرفت.

منیژه جعفری مسئول واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در این جلسه به تشریح قوانین و مقررات بافت های ثبتی به ویژه بافت ثبتی شهر تاریخی ابرکوه پرداخت و برخورد قانونی با متخلفان را خواستار شد.

کرباسی، سرپرست اداره میراث فرهنگی شهر تاریخی ابرکوه نیز در این جلسه بر لزوم حفظ بافت تاریخی و ارزشمند ابرکوه تاکید کرده و خواستار تلاش همه جانبه برای جلوگیری از اینگونه تخریب ها شد.

وی از شهردار و اعضای شورای شهر و مسئولان ادارات و ارگانهای دولتی شهرستان خواست تا در انجام این مهم با اداره میراث فرهنگی شهرستان همکاری و همیاری کنند و خدمات رسانی در چارچوب قوانین میراث فرهنگی به ساکنان بافت تاریخی را در اولویت قرار دهند.

دادستان شهر تاریخی ابرکوه نیز در این جلسه با برشمردن اهمیت بافت تاریخی و همچنین مشکلات حفظ و نگهداری و پاسداری از این بافت ارزشمند، از مسئولان ارگانها و ادارات دولتی شهرستان خواست تا با اداره میراث فرهنگی شهرستان کمال همکاری را داشته باشند.

علی دشتکیان ضمن تشریح برخی از موارد قانون مجازات اسلامی از اعضای شورای شهر و شهردار ابرکوه خواست ضمن ارشاد و راهنمایی مردم ساکن بافت تاریخی به رعایت ضوابط و مقررات حاکم بر بافت تاریخی ایشان رابه رعایت این قوانین ملزم نمایند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons