نوشته ها

تامین منابع ۱۳۲ میلیارد ریالی پروژه های سرمایه گذاری گردشگری غرب استان گلستان

ارسال شده توسط :

تامین منابع ۱۳۲ میلیارد ریالی پروژه های سرمایه گذاری گردشگری غرب استان گلستان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

در راستای تامین منابع مالی و تسهیلاتی پروژه های سرمایه گذاری گردشگری گلستان، طی بازدید از پروژه های سرمایه گذاری گردشگری غرب استان ، ۱۳۲ میلیارد ریال تسهیلات، تامین منابع شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیر کل این دستگاه اجرایی در راستای این بازدید که با حضور مدیر و معاون اعتبارات بانک ملی استان گلستان، جانشین معاونت سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل ، فرماندار کردکوی و مدیران شهرستانی صورت گرفت، گفت: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان، از پروژه های سرمایه گذاری این حوزه حمایت می شود تا زمینه های جذب گردشگران و توسعه صنعت گردشگری بیش از پیش فراهم گردد.

ابراهیم کریمی در ادامه با اشاره به اینکه کل سرمایه گذاری جدید در غرب استان گلستان، ۱۸۰ میلیارد ریال است، افزود: در راستای بازدید به عمل آمده از این پروژه ها، ۱۳۲ میلیارد ریال تسهیلات این پروژه ها، تامین منابع شده است.

وی در ادامه با اشاره به این پروژه های سرمایه گذاری، آنها را برشمرد و ادامه داد: توسعه رستوران شانلی در فاز ۲ و احداث واحدهای اقامتی، احداث مجتمع اقامتی پذیرایی کاسپین ترکمن صحرا در محور اسکله بندر ترکمن، توسعه طرح رستوران گلریزان کردکوی، احداث واحد اقامتی پذیرایی ویستاکنار بندرگز و تکمیل و تجهیز فاز ۲ هتل پارتیان کردکوی و همچنین احداث مجتمع پذیرایی سنتی در کردکوی از پروژه های سرمایه گذاری است که تسهیلات آنها از حل بانک های عامل تامین منابع شده اند.

کریمی تعداد اتاقهایی که از محل اجرای این پروژه ها به ظرفیت واحدهای اقامتی اضافه می شود را ۱۰۲ اتاق عنوان کرد و تصریح نمود: با اجرای این پروژه ها، حدود ۲۵۰ تخت به ظرفیت اقامتی استان اضافه می شود و همچنین به ظرفیت پذیرایی استان ۲۵۰۰ نفر اضافه خواهد شد.

وی اذعان داشت: با اجرای این پروژه های سرمایه گذاری برای ۹۰ نفر اشتغال زایی خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان درپایان اظهار امیدواری کرد: با بهره مندی طرح های سرمایه گذاری حوزه گردشگری استان از تسهیلات مناسب و حمایت های لازم از آنها، ضمن ایجاد اشتغال پایدار و راه اندازی این تاسیسات گردشگری، صنعت گردشگری گلستان بیش از پیش رونق یابد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons