نوشته ها

تاکید استاندار خراسان رضوی بر مشارکت دادن مردم در ارائه خدمات به مسافران نوروزی/ تزئین بهارانه مشهد با ۸ میلیون قطعه گل

ارسال شده توسط :

تاکید استاندار خراسان رضوی بر مشارکت دادن مردم در ارائه خدمات به مسافران نوروزی/ تزئین بهارانه مشهد با ۸ میلیون قطعه گل

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

استاندار خراسان رضوی در سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر این استان که به منظور برنامه ریزی در خصوص ارائه خدمات هرچه بهتر و مطلوبتر به زائران و مسافران نوروزی ۹۴برگزارشد بر مشارکت دادن مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی در ارائه خدمات به مسافران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی ویژه نوروز ۹۴ در حالی شب گذشته با حضور تمامی روسای کمیته های ۱۲ گانه این ستاد و به ریاست علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی و رئیس ستاد برگزار شد که در این جلسه تمامی روسای کمیته ها ضمن ارائه گزارش های دستگاه های متبوع خود در خصوص برنامه ریزی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی و زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع)، آمادگی خود را در این خصوص اعلام کردند.

استاندار خراسان رضوی در این نشست با اشاره به اهمیت مشارکت دادن مردم در ارائه خدمات به زائران امام رضا(ع)، گفت: در دهه آخر صفر و همزمان با ورود ده ها هزار زائر پیاده به مشهد مقدس شاهد مشارکت بسیار ارزشمند و تاثیر گذار مردم در این خصوص بودیم که بر همین اساس درخواست ما این است در تعطیلات نوروز ۹۴ نیز از ظرفیت های مردمی در ارائه خدمات به مسافران و زائران استفاده شود.

علیرضا رشیدیان گفت: در این میان با توجه به جایگاه معنوی مشهد و نیز با توجه به تقارن تعطیلات هفته اول نوروز با دهه فاطمیه و ایام سوگواری و عزاداری بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س)، می توان از ظرفیت هیئت های مذهبی مشهد بهره برد.

وی افزود: مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران همه ساله میزبان میلیون ها گردشگر و زائر داخلی و خارجی است که اوج این حضور در تعطیلات نوروز و لحظه تحویل سال است بنابراین همه باید آمادگی کامل برای پذیرایی از زائران داشته باشیم.

رشیدیان در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهمیت ارائه آمار دقیق و کامل گفت: درخواست من این است که آمار از یک مرجع و به صورت کامل و دقیق ارائه شود.

نماینده عالی دولت در استان خراسان رضوی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه باید برنامه ریزی برای زائران از تنها در مقصد نباشد بلکه این خدمات رسانی باید از مبداء و در طول مسیر نیز به چشم بیاید اضافه کرد: یکی از کارهای شایسته ای که می توان انجام داد این است که در مسیرهای طولانی منتهی به استان مانند مسیر شاهرود به سبزوار ایستگاه های صلواتی برای پذیرایی از زائران و رانندگان ایجاد نمود تا رانندگان در این ایستگاه ها توقف و ضمن پذیرایی و نوشیدن چای و نوشیدنی استراحتی کوتاه کرده و سپس به مسیر خود ادامه دهد تا شاهد کاهش اتفاقات و حوادث ناگوار و تصادفات جاده ای باشیم.

رشیدیان در ادامه با قدر دانی از اجرای طرح مبداء به مبداء در انتقال زائران و مسافران از شهرهای مختلف به مشهد مقدس بر تداوم این طرح تاکید کرد و گفت: این طرح حتی می تواند در خصوص زائران خارجی نیز تحقق یابد.

این مقام مسئول افزود: امنیت زائران و مسافران نوروزی یکی دیگر از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن بیش از پیش توجه کرد و در این خصوص در خواست من این است که نهادهای مسئول برنامه ریزی های کامل، دقیق و جامعی انجام دهند.

استاندار خراسان رضوی افزود: آنچه که اهمیت دارد این است که ستاد اجرایی خدمات سفر به گونه ای برنامه ریزی کند که زائران و مسافران نوروزی با کمترین دغدغه و با خاطری آسوده به سفر آمده و در طول مدت اقامت خود در مشهد مقدس کمترین مشکلی را داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: خدمات رسانی به زائران در نوروز سال گذشته و نیز دهه آخر ماه صفر مطلوب بود و فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی در سال گذشته مثبت ارزیابی می شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons