نوشته ها

تبریز شهر جهانی صنایع دستی و بافت فرش شد

ارسال شده توسط :

تبریز شهر جهانی صنایع دستی و بافت فرش شد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان حق پرست با اعلام این خبر گفت:

طبق اعلام رسمی شورای جهانی صنایع دستی (wcc) پس از بررسی های تخصصی صورت گرفته و حضور کارشناسان بین المللی در ایران، تبریز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی و بافت فرش به ثبت رسید.

وی افزود: پیرو فعالیت ها و تعاملات صورت گرفته از سوی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در آخرین نشست مشترک شورای جهانی صنایع دستی در سال ۲۰۱۵ با رای اکثریت قاطع روسای مناطق آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا، آفریقا و آسیا-اقیانوسیه ، شهر های تبریز و اصفهان نمایندگان کشورمان در حوزه صنایع دستی و فرش به طور مشترک به ثبت جهانی رسیدند.

حق پرست با اشاره به سفر هیئت ریسه شورای جهانی صنایع دستی در تیر ماه سال جاری به تبریز تصریح کرد: ۶ شهر در سال ۲۰۱۵ به عنوان شهر جهانی صنایع دستی با شاخصه های منحصر به فرد صنایع دستی به عنوان کاندیدا به این شورا معرفی شدند و در نهایت با توجه به پتانسیل های و ویژگی های منحصر بفرد این دو شهر در حوزه صنایع دستی برای اولین بار به طور همزمان دو شهر تبریز و اصفهان به ثبت جهانی رسیدند.

وی یاد آور شد: دست یابی به بازارهای جهانی و توسعه صادرات صنایع دستی را می توان از دست آوردهای این اتفاق مبارک برای شهر تبریز و فرهنگ و هنر غنی این سرزمین دانست.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons