نوشته ها

تبریک مدیرکل میراث فرهنگی گیلان بمناسبت سالروز تاسیس سازمان ملی حفاظت از آثار تاریخی

ارسال شده توسط :

تبریک مدیرکل میراث فرهنگی گیلان بمناسبت سالروز تاسیس سازمان ملی حفاظت از آثار تاریخی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به مناسبت سالروز تاسیس سازمان ملی حفاظت از آثار تاریخی پیام تبریک صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ، رضا علیزاده با تبریک سالروز تاسیس سازمان ملی حفاظت از آثار تاریخی ، آثار باستانی و تاریخی را میراثی همگانی دانست که حفاظت و نگهداری از آنان وظیفه همه اقشار جامعه می باشد.

وی اذعان داشت: ضرورت وجود یک دستگاه تخصصی کارآمد برای مرمت بناها و مجموعه های تاریخی در سال ۱۳۴۴ مسئولان وقت را بر آن داشت تا سازمان ملی حفاظت از آثار باستانی را تشکیل دهند .

وی افزود: تاسیس این سازمان در حالی صورت گرفت که پیش از آن امور مربوط به حفاظت از میراث فرهنگی و آثار تاریخی غیر منقول بر عهده اداره کل حفاظت از آثار تاریخی بود و سازمان ملی حفاظت از آثار باستانی به صورت یک سازمان وابسته به وزارت فرهنگ و هنر و با هدف جلب افکار عمومی به ضرورت و اهمیت حفاظت از بناهای تاریخی و آثار باستانی ، جلب کمک مردم و مقام های دولتی و استفاده از امکانات و همکاری های بین المللی سازماندهی شد تا با همکاری وزارت فرهنگ و هنر در جهت نیل به اهداف مطرح شده اقدام کند.

این مسئول با بیان اینکه اهداف اصلی تشکیل سازمان ملی حفاظت آثار باستانی معرفی آثار باستانی کشور به عامه مردم بود تصریح نمود: تهیه فهرست جامع بناهای تاریخی و تپه های باستانی و نقشه ایران با تعیین مراکز تاریخی، مرمت و حفاظت آثار تاریخی ، جلب همکاری های ملی و دولتی ، تربیت کارشناسان و متخصصان مورد نیاز در این حوزه از جمله دیگر اهداف تشکیل سازمان ملی حفاظت از آثار باستانی بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اهمیت حفاظت از آثار تاریخی در انتقال داشته های اصیل این سرزمین ، بر لزوم همکاری دیگر دستگاه ها با سازمان ملی حفاظت از آثار تاریخی تاکید نمود .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons