نوشته ها

تجلیل از خادمان ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز ۹۵

ارسال شده توسط :

تجلیل از خادمان ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز ۹۵

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

با برگزاری جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر تابستانه، از خادمان ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، این جلسه با حضور دکتر صادقلو استاندار گلستان و رییس ستاد خدمات سفر استان گلستان و مدیران کل به عنوان روسای کمیته های ۱۲گانه  برگزار شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان در این جلسه باتسلیت درگذشت مدیر کل سابق اداره کل ارشاد استان، به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اشاره داشت و با تبریک فرارسیدن روز جهانی صنایع دستی گفت: با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی با حمایت های لازم از این هنر صنعت امید می رود که در راستای اشتغال و توسعه پایدار در روستاها گام های مثبتی برداشته شود.

ابراهیم کریمی در ادامه به تلاشهای این اداره کل جهت تبدیل استان به مقصد گردشگری اشاره کرد و اذعان داشت: تلاش می شود که گلستان از معبر به مقصد گردشگران و محل اقامت تبدیل شود.

وی برنامه های متنوعی که با همت مدیران تورهای گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی انجام گرفته را از جمله برنامه ها عنوان کرد و افزود: در سال ۹۴، ۳۰۴ هزار نفر در استان اقامت داشتند  و این  رقم در سال ۹۵ به ۵۲۴ هزار نفر رسید که ۷۲ درصد رشد را نشان می دهد و امروز استانهایی مثل اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی و همدان و کردستان بخشی از ظرفیت های گردشگری شیراز و مشهد را گرفته اند و جای استان گلستان پا گذاشته اند و ما به رده سوم افت کرده ایم، که باید تلاش شود تا به رده بالاتر برسیم.

کریمی همکاری شهرداری ها را در تبدیل استان به مقصد گردشگری موثر دانست و ادامه داد: یکی از عواملی که می تواند ماندگاری مسافر را در استان رقم بزند ، اجرایی پروژه هایی است که توسط شهرداری ها اجرایی می شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در سال گذشته بیشترین اقامت در بندر ترکمن بود ولی امسال گرگان بیشترین اقامت را داشت که این نشان از همت و تلاش وارائه آمار مناسب است.

دبیر این ستاد همچنین تصریح نمود: امسال دربین همه استانها با یک شکایت کمترین شکایت را در سامانه رسمی سازمان ثبت داشتیم که این نشان دهنده عملکرد مطلوب دستگاه های استان و میزبانی خوب در ایام نوروز است.

کریمی در ادامه از کلیه دستگاه هایی که در پایان سال ۹۴ و اوایل ۹۵ به طور رضایت بخش عمل کردند و به غیر از تلاش ذاتی ، تلاش خوبی را در این ستاد نیز داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است در این جلسه کلیپی از فعالیت های ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان و همچنین مستندی از ۱۴ شهرستان استان پخش شد و در پایان از خادمان این ستاد و همچنین شهرداران برتر، فرمانداران برتر و مدیران برتر با اهدای لوح تقدیر و هدایای صنایع دستی تجلیل و قدردانی شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons