نوشته ها

تجهیز دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی به امکانات بوم گردی تحولی در رشد صنعت گردشگری خراسان جنوبی

ارسال شده توسط :

تجهیز دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی به امکانات بوم گردی تحولی در رشد صنعت گردشگری خراسان جنوبی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

تعداد ۱۰ واحد از دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان که فعالیت هایی مرتبط با طبیعت گردی داشتند، جهت دریافت تسهیلات بوم گردی معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل گفت: براساس تفاهم نامه فی مابین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با صندوق کارآفرینی امید به منظور ارائه تسهیلات به متقاضیان بوم گردی، این اداره کل نیز با هدف رشد و توسعه صنعت گردشگری بویژه گردشگری طبیعت که دارای طرفداران بسیاری می باشد اقدام به اطلاع رسانی به متقاضیان نمود.

مرتضی عربی افزود: در این راستا تعداد ۱۰ واحد از دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان که فعالیت هایی مرتبط با طبیعت گردی داشتند پرونده های خود را جهت دریافت تسهیلات خرید تجهیزات مورد نیاز طبیعت گردی ارائه نمودند که پس از بررسی های اولیه به مرکز ارسال شد تا در صورت واجد شرایط بودن نسبت به اخذ تسهیلات مذکور اقدام گردد. که در این صورت شاهد تحول در خور توجه صنعت گردشگری استان بویژه طبیعت گردی خواهیم بود.

وی بیان داشت: تسهیلات مذکور شامل خانه های روستایی در مناطق ییلاقی گردشگر پذیر نیز می شود و متقاضیان تبدیل خانه های روستایی به اقامتگاه های بوم گردی با تکمیل مدارک مورد نیاز از شرایط دریافت تسهیلات برخوردار خواهند شد و این امر کمک موثری در راستای حمایت از جامعه روستایی به دنبال خواهد داشت .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons