نوشته ها

تحول در صنعت گردشگری گیلان، با حمایت از سرمایه ‌گذاران

ارسال شده توسط :

تحول در صنعت گردشگری گیلان، با حمایت از سرمایه ‌گذاران

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

صنعت گردشگری گیلان با حمایت از سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی متحول خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، صبح امروز مسعود شیر کوند معاون سرمایه گذاری سازمان مرکزی به همراه رضا علیزاده در ویژه برنامه نوروزی شبکه باران حضور یافتند.

در این برنامه مسعود شیر کوند با مثبت ارزیابی نمودن خدمات رسانی به گردشگران از سوی اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان گیلان، اظهار داشت: گیلان از استانهای ممتاز در امر گردشگریست و از این حیث خدمات رسانی به گردشگران دارای حساسیت خاصی است.

وی با بیان اینکه نوروز۹۵ در گیلان رنگ و بوی متفاوتی با دیگر نقاط کشور دارد، اذعان نمود: برپایی نمایشگاه ها و جشنواره های بومی محلی در بناهای تاریخی از اقدامات فرهنگی متمایز در گیلان است که جای تقدیر دارد.

شیرکوند با اشاره به عملیات مرمت آثار تاریخی استان بر حسب استانداردهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که منجر به احیای مجدد بنا می گردد، بیان داشت: بهره گیری از فضای بناهای تاریخی برای فعالیت های فرهنگی راهکاری نوین بشمار می آید.

این مقام مسئول تحقق گردشگری پایدار در گیلان را مستلزم حضور پررنگ سرمایه گذاران برای فراهم نمودن زیرساخت های صنعت گردشگری خواند و گفت: روند رو به رشد حضور سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی در توسعه تأسیسات گردشگری و تعریف پروژه‌های مهم سرمایه ‌گذاری در مناطق نمونه سرمایه ‌گذاری گیلان نویدبخش حرکت پرشتاب صنعت گردشگری در اقتصاد استان و افزایش سهم این صنعت در تولید ناخالص داخلی باشد.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در ادامه به بیان اقدامات انجام شده برای میزبانی از گردشگران نوروزی پرداخت و افزود: برگزاری رویداد فرهنگی نوروزگاه گام موفق و ابتدایی خدمات رسانی به گردشگران نوروزی بود و برپایی جشنواره ها، نمایشگاه ها و اجرای بازی های بومی محلی زینت به و یه برنامه های این عید باستانی در زینت بخشید.

وی با اشاره به آمادگی تمامی دستگاه های اجرایی استان گیلان برای استقبال و میزبانی از گردشگران نوروزی بیان داشت: آمارها نشان از افزایش ورود گردشگر به گیلان و اقامت ۳میلیون و ششصد و پنجاه هزار نفری در هفت روز اول دارد.

این مسئول از افزایش بازدید از اماکن گردشگری استان در نوروز ۹۵ خبر داد و گفت: به پاس حضور سبز گردشگران در استان، در سال جاری؛ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با همت و تلاش مضاعف در فراهم نمودن زیرساخت های توسعه گردشگری با مساعدت بخش خصوصی اقدام خواهد نمود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons