نوشته ها

ترویج تورهای طبیعت گردی و سفرهای پرنده نگری کردستان با برپایی نمایشگاه عکس پرندگان در شهرستان مریوان

ارسال شده توسط :

ترویج تورهای طبیعت گردی و سفرهای پرنده نگری کردستان با برپایی نمایشگاه عکس پرندگان در شهرستان مریوان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

باهمکاری حوزه طبیعت گردی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان و تیم پرنده نگری زریوارانجمن سبز چیا نمایشگاه عکس پرندگان تالاب زریوار مریوان در نگارخانه ارشاد این شهرستان برپا خواهد شد.

آوات مکاری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: در راستای حفظ محیط زیست و توسعه طبیعت گردی و فرهنگ سازی وهمچنین بهره برداری از پتاسیل های طبیعی و بکر استان کردستان و با توجه به اهمیت موضوع طبیعت گردی حوزه طبیعت گردی اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان با همکاری تیم پرنده نگری زریوار انجمن سبزچیا اقدام به برپایی نمایشگاه عکس در این شهرستان نموده است.

در ادامه مسئول نمایشگاه نیز گفت: برپایی این نمایشگاه در راستای طبیعت گردی و به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر و پرنده نگری با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان و تیم پرنده نگری زریوار سبزچیا مریوان به مدت یک هفته در نگارخانه ارشاد شهرستان مریوان برپا خواهد شد.

جعفر غلامی افزود: نمایشگاه عکس پرندگان مریوان در قالب ۳۰ تابلو عکس ،کار تیم پرنده نگری زریوار انجمن سبز چیامریوان از تاریخ ۲۳ لغایت ۲۹ اردیبهشت ماه در نگارخانه ارشاد مریوان برپاخواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد:تیم پرنده نگری زریوار انجمن سبز چیا مریوان تیمی است که در راستای رصد و شناسایی پرندگان کمیاب تالاب زریوار مریوان در این شهرستان مشغول به فعالیت است و تا کنون تعدادی از این پرندگان شامل عروس غاز، فلاروپ بلوطی، مرگوس سفید ،اردک بلوطی و اردک تاجدار در این تالاب شناسایی و رصدکرده است .

وی در ادامه بیان داشت : در آینده ای نزدیک در در راستای ارتقاء طبیعت گردی و پرنده نگری بنا داریم سایت پرنده نگری را در منطقه شروان شمال غربی تالاب زریوار مریوان راه اندازی و ثبت نماییم چراکه این کار در راستای حفظ محیط زیست و شناسایی گونه های نایاب پرندگان و ترویج طبیعت گردی در منطقه تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons