نوشته ها

تشکیل انجمن میراث فرهنگی در بخش درودزن و دهستان های تابعه شهرستان مرودشت

ارسال شده توسط :

تشکیل انجمن میراث فرهنگی در بخش درودزن و دهستان های تابعه شهرستان مرودشت

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

جلسه انجمن میراث فرهنگی بخش درودزن شهرستان مرودشت با حضور صفرزاده رئیس اداره میراث فرهنگی مرودشت ، نعمتی بخشدار درودزن ، زارع نماینده میراث فرهنگی بعنوان دبیر جلسه و سایر اعضا در محل بخشداری درودزن تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در ابتدای این جلسه نعمتی بخشدار درودزن ضمن خوش امدگویی به اعضای انجمن، میراث فرهنگی را سرمایه ای دانست که از نسل های گذشته به ما رسیده و ما امانتدار این سرمایه ها و انتقال ان به نسلهای بعد هستیم .

در ادامه ضمن اشاره به فراوانی تپه های تاریخی و استقرارها بدلیل قرار گرفتن در کنار رودخانه کر حفظ و صیانت از این تپه ها را وظیفه همه عموم مردم دانست .

در ادامه این جلسه صفرزاده رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مرودشت در مورد اهداف و اختیارات انجمن میراث فرهنگی مطالبی ارائه کرد و این انجمن ها را بازوی حفاظتی میراث فرهنگی دانست .

بنابراین گزارش روستا نماینده آموزش و پرورش بخش گفت : حفاظت از آثار تاریخی تنها وظیفه میراث فرهنگی نمی باشد و باید تمام احاد مردم جامعه به نوعی کمک دهنده در حفاظت از این آثار باشند.

در راستای این جلسه غلامی شهردار رامجرد در مورد تعداد آثار و تپه های تاریخی بخش و شناسایی آثاری که تا به حال شناخته نشده مطالبی را ارائه دادند و در خصوص تشکیل همایشی در این بخش با موضوع آثار تاریخی و میراث فرهنگی و وظایف انجمن ها پیشنهاداتی دادند .

در پایان جلسه آقای زارع دبیر جلسه اساسنامه تشکیل انجمن های میراث فرهنگی را تشریح کرد و در مورد اهداف ،وظایف، اختیارات و اعضای ثابت انجمن ها در سطح بخش و دهستان های درودزن توضیحاتی داد و گفت : در سطح بخش سه نفر معتمد و از هر دهستان سه نفر معتمد باید به تصویب اعضا برسد و اسامی اعضای ثابت این انجمن ها به اداره کل میراث فرهنگی جهت اقدامات بعدی ارسال شود .

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons