نوشته ها

تشکیل دومین تشکل مردم نهاد حوزه گردشگری در خراسان شمالی

ارسال شده توسط :

تشکیل دومین تشکل مردم نهاد حوزه گردشگری در خراسان شمالی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی ))

دومین تشکل مردم نهاد حوزه گردشگری با تلاش دانشگاهیان و علاقمندان این حوزه در استان خراسان شمالی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ مصطفی مهدویان کارشناس تشکلهای مردم نهاد اداره کل با اعلام این خبر گفت: به منظور همفکری، تبادل نظر، هم افزایی و جلب مشارکت تمامی علاقمندان و صاحبنظران در توسعه گردشگری استان دومین تشکل مردم نهاد حوزه گردشگری با تلاش دانشگاهیان و علاقمندان این حوزه در استان خراسان شمالی تشکیل شد.

این تشکل مردم نهاد با اهداف ترویج و گسترش فرهنگ استان شناسی در بین هم استانی ها، توسعه و ترویج فرهنگ گردشگر پذیری در سطح استان، شناسایی و معرفی فرهنگ و تمدن، جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان در سطح کشور، کمک به دستگاههای تخصصی در جهت جذب توریست داخلی و خارجی، تلاش و کمک در جهت حفظ آثار تاریخی استان، مشارکت و تلاش در معرفی و شناسایی تمامی عوامل موثر در جذب گردشگران داخلی و خارجی، جلب مشارکت های مردمی در توسعه مناطق گردشگری، حفظ آثار تاریخی و توسعه صنایع دستی استان شکل گرفته و در تلاش است با جلب مشارکت های مردمی و علاقمندان این حوزه در توسعه هر چه بیشتر گردشگری استان فعالیت نماید.

مهدویان افزود: نخستین جلسه مجمع عمومی این تشکل در محل خانه تشکل ها با حضور اعضاء تشکل و نمایندگان محترم اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان شمالی تشکیل و انتخابات هیئت مدیره و بازرسین برگزار شد.

در این جلسه خانم رحمانی نماینده محترم امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ضمن تشکر از علاقمندان گردشگری استان که در جهت تاسیس تشکل مردم نهاد و توسعه مشارکت های مردمی فعالیت می کنند؛ از اعضاء تشکل خواستند با داشتن هدف و برنامه ریزی منسجم و حفظ این انگیزه، در جهت اثرگذاری فعالیتهای خود تلاش نمایند. ایشان اظهار امیدواری کرد با توجه به تحصیلات و تخصص اعضاء، این انجمن با داشتن طرح و هدف بتواند نقشی ارزشمند در توسعه گردشگری استان خراسان شمالی ایفا نماید. لازم به ذکر است در این جلسه خانم افسانه کاملی با انتخاب اعضا هیئت مدیره به عنوان  مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره برگزیده شدند.

خانم کاملی مدیر عامل این تشکل گفت: این تشکل در صدد است با تشکیل کمیته های گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دستی و هنر، خبری عکاسی و تصویر برداری، بازاریابی، پژوهشی و تحقیقات، معماری و شهر سازی و روابط عمومی و اطلاع رسانی و تقسیم وظایف میان اعضاء با عضو گیری از علاقمندان این حوزه در جهت در توسعه گردشگری استان و توسعه فعالیت های مردمی و آشنا سازی مردم با فعالیت تشکلهای مردم نهاد فعالیت نماید. 

از جمله فعالیتهای آغازین این تشکل: راه اندازی صفحه اینستاگرام و تلگرام جهت معرفی جاذبه های گردشگری استان، برگزاری جلسات هفتگی در خانه تشکل ها و مشارکت در فعالیتهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons