نوشته ها

تشکیل سومین جلسه کمیته گردشگری تاریخی- فرهنگی کارگروه تخصصی میراث فرهنگی فارس

ارسال شده توسط :

تشکیل سومین جلسه کمیته گردشگری تاریخی- فرهنگی کارگروه تخصصی میراث فرهنگی فارس

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

سومین جلسه کمیته گردشگری تاریخی-فرهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در شیراز به ریاست معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس و دبیری مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری این استان برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در جلسه ای که عصر دیروز در دفتر معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس برگزار شد. موضوع این جلسه مستثنی بودن تأسیسات و مؤسسات گردشگری از شمول قانون نظام صنفی، مورد بررسی و تبادل نظر اعضاء این کمیته قرار گرفت که در جمع بندی پایان جلسه مقرر گردید تأسیسات و مؤسسات گردشگری طبق روال سابق و بر اساس قوانین توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی به کار خود و ارائه خدمات ادامه دهند و تا زمان ابلاغ قانون و مقررات جدید بر همین مبنا به فعالیت بپردازند.

در این جلسه همچنین مقرر گردید تمهیداتی اندیشیده شود تا سرمایه گذاران علاقمند به فعالیت در حوزه گردشگری، طی بازه زمانی کوتاه تری موفق به دریافت مجوزهای قانونی لازم گردند و از بخش خصوصی و سرمایه گذاران این حوزه بیش از پیش حمایت شود.

بنابراین گزارش، کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دارای ۶ کمیته تخصصی شامل گردشگری روستایی و عشایری، طبیعت گردی، گردشگری سلامت، گردشگری تاریخی و فرهنگی، گردشگری زیارتی و مذهبی و گردشگری شهر شیراز می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons