نوشته ها

تشکیل کارگروه تهیه شرح خدمات و تدوین ضوابط معماری و فنی ابنیه تاریخی در فارس برای نخستین بار در کشور

ارسال شده توسط :

تشکیل کارگروه تهیه شرح خدمات و تدوین ضوابط معماری و فنی ابنیه تاریخی در فارس برای نخستین بار در کشور

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

معاون توسعه و مدیریت اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت : برای نخستین بار در کشور به پیشنهاد این اداره کل از فارغ التحصیلان رشته های مرمت و معماری در تهیه طرح های مرمتی و نظارت بر ابنیه در بافت تاریخی شهر شیراز دعوت شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس جمشید معینی با اعلام این خبر افزود : در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال جاری ( اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ) و به کارگیری نیروهای متخصص ، اداره کل میراث فرهنگی با همکاری و مشارکت سازمان نظام مهندسی ساختمان در این استان اقدام به تشکیل کارگروه تهیه شرح خدمات و تدوین ضوابط معماری و فنی در بافت های تاریخی خصوصاً بناها و ساختمان های فاقد ارزش تاریخی نموده است .

وی اظهار داشت : با تشکیل این کارگروه ابتدا شرح خدمات و ضوابط نظارت بر این نوع ساختمان ها در دو مقوله بازسازی و بهسازی ابنیه تاریخی ، تهیه شد که افراد واجد شرایط این کارگروه از طرف سازمان نظام مهندسی به این اداره کل معرفی شده اند که در جهت نظارت بر بافت های تاریخی با این افراد همکاری خواهد شد .

معینی ادامه داد : این اداره کل در قدم بعدی تشکیل این کارگروه ، اقدام به تهیه ضوابط و مقررات مربوط به تهیه طرح های مرمتی در بافت های تاریخی خواهد کرد که با این اقدام تعداد زیادی از فارغ التحصیلان رشته های مرمت و معماری مشغول به کار خواهند شد .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons