نوشته ها

تشکیل کمیته‌های تخصصی گردشگری در شهرستان‌های گیلان

ارسال شده توسط :

تشکیل کمیته‌های تخصصی گردشگری در شهرستان‌های گیلان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به تشکیل کمیته‌های تخصصی گردشگری در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: تعامل خوبی بین دستگاه‌های مربوطه به منظور توسعه گردشگری گیلان ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رضا علیزاده بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی در عید فطر امسال اظهار کرد: گیلان از جمله مقاصد گردشگری قابل اعتنأ به دلیل وجود سواحل و کوهستان‌های زیبا در کشور محسوب می‌شود و این موضوع نشاط سفر به این استان را بیشتر کرده است.

وی به اجرایی شدن طرح ساماندهی سواحل دریا در گیلان اشاره کرد و افزود: امر مذکور به منظور بهره‌مندی صحیح از مناطق گردشگری استان انجام شده است.

علیزاده با تاکید بر نظارت بر عرضه‌ کنندگان خدمات گردشگری در گیلان، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک‌ هزار و ۱۱۳ بازدید از تاسیسات و صنوف گردشگری استان انجام شده است و این روند تا پایان سفرهای تابستانی ادامه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از فعال شدن دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق گردشگری استان خبر داد و تصریح کرد: تابستان امسال برگزاری جشنواره‌ها، ایستگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی توسط میراث فرهنگی گیلان تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها مسائل مربوط به گردشگری را به‌خوبی رصد می‌کنند، گفت: اطلاع‌رسانی از مناطق گردشگری گیلان در جذب گردشگران حائز اهمیت است.

علیزاده به تشکیل کمیته‌های تخصصی گردشگری در شهرستان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: تعامل خوبی بین دستگاه‌های مربوطه به منظور توسعه گردشگری گیلان ایجاد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه نگرانی‌هایی در ساماندهی خانه ‌مسافرها در استان وجود دارد، اظهار کرد: بیشترین تمرکز دستگاه‌های نظارتی بر مراکزی است که لجام گسیخته عمل می‌کنند.

وی خواستار ساماندهی واحدهای غیرمجاز خانه‌مسافرها در گیلان شد و افزود: ساماندهی واحدهای غیر مجاز خانه‌مسافرها و دلال‌ها از نگرانی‌های جدی گردشگران در استان است.

علیزاده با تاکید براینکه موضوع خانه‌ مسافرها باید جدی گرفته شود، بیان کرد: نابسامانی خانه‌ مسافرها با گلایه جدی فرمانداران مواجه شده است و اگر شرکت مجری نتواند مدیریت خانه ‌مسافرها را انجام دهد مجوز این شرکت باطل می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بر زیباسازی شهرها تاکید کرد و گفت: رسیدگی به وضعیت نماز خانه‌های درون و برون‌شهری در ایام تعطیلات حائز اهمیت است.

حجت شعبان پور معاون عمرانی استاندار گیلان نیز در ادامه بر لزوم همکاری های همه جانبه دستگاه های اجرایی برای خلق سفری خوش برای مسافران تابستانی تاکید کرد.

وی پس از استماع مشکلات و موانع سرمایه گذاری توسط نمایندگان بخش خصوصی، سعی در برطرف نمودن آن از طریق تعامل با دستگاه های مرتبط نمود

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons