نوشته ها

تشکیل کمیته بافت تاریخی کلانشهر رشت

ارسال شده توسط :

تشکیل کمیته بافت تاریخی کلانشهر رشت

((کمیته بافت تاریخی کلانشهر رشت بمنظور حفظ و احیای ابنیه های کهن این شهر تشکیل شد))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ نشست مشترک این اداره کل و شهرداری رشت با هدف ساماندهی ابنیه های میراثی این شهرستان برگزار شد.

رضا علیزاده در این جلسه اظهار داشت: شهر رشت با داشتن قدمت فرهنگی و نیز تعدد ابنیه های تاریخی ارزشمند در کشور جایگاه ممتازی دارد؛ لذا باید در راستای حفظ و مرمت آن گامی جدی برداشته شود.

علیزاده با استقبال از اجرای امتداد طرح پیاده راه فرهنگی گفت : با اجرای پیاده‌ راه فرهنگی شاهد نتایج خوبی در پایان کار خواهیم بود که احیای بناهای تاریخی در کنار پیاده ‌راه فرهنگی و بازار قدیمی این شهر ، از مزایای این طرح است.

وی بر لزوم توجه به جنبه های فنی و فرهنگی این پارک تاکید کرد.

این مسئول با بیان اینکه در مسیر ساخت این پیاده رو هتل های بدون پارکینگ قرار دارد، اذعان نمود: باید مشکلات موجود بصورت کارشناسی رفع گردد تا ضمن جذب گردشگر، انضباط شهری را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد : شهرداری متناسب با نیاز شهری به شهروندان خدمات ارائه می‌دهد اما حوزه ماموریتی اداره‌ کل میراث فرهنگی ، حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی است و باتوجه به وجود ضوابط ، قوانین و دستورالعمل‌های روشن در این خصوص لازم است که شهرداری و اداره میراث فرهنگی با تعامل ، به نقطه مشترکی برسند.

علیزاده خاطرنشان کرد : ۷۵ بنای تاریخی قابل واگذاری توسط میراث فرهنگی و گردشگری شناسایی شده که دارای کاربری‌های مختلفی می باشد که به دلیل مالکیت بخش خصوصی و یا وراثی بودن تعدادی از آنها ، تاکنون موفق به واگذاری آنها نشده ایم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons