نوشته ها

تشکیل کمیته های پنجگانه نوروز گاه در گیلان

ارسال شده توسط :

تشکیل کمیته های پنجگانه نوروز گاه در گیلان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

در پی انتخاب رشت و لاهیجان برای اجرای طرح نوروز گاه در گیلان، کمیته های پنجگانه آن تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ نشست بررسی اجرای طرح نوروز گاه در گیلان به ریاست مدیرکل برگزار شد.

در این نشست رضا علیزاده با اشاره به انتخاب شهرستانهای رشت و لاهیجان توسط سازمان مرکزی برای اجرای نوروز گاه اظهار داشت: نوروز گیلان با تمام زیبایی ها و جلوه های فرهنگی اقوام بعنوان میراث معنوی مردمان این دیار ثبت جهانی شده و حوزه معرفتی آن فراتر از جغرافیای سیاسی ایران است.

وی؛ پژوهش و تحقیق در خصوص نوروز ، اسناد مرتبط با این عید باستانی و اتفاقاتی که در سال های گذشته هنگام نوروز رخ داده را از جمله مواردی دانست که باید در برگزاری نوروز گاه بدان توجه شود.

این مسئول بازارهای نوروزی ، تکم گردانی ، خوراک های عیدانه و پیشکش های نوروزی در گیلان را عواملی ریشه دار در فرهنگ غنی این استان خواند و گفت: در صدد هستیم تا با اجرای فعالیت هایی که یادوار تاریخ غنی گیلان است در برگزاری هرچه بهتر جشن نوروز گاه موفق تر عمل نماییم

علیزاده با تاکید بر جدیت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در اجرای تکالیف ابلاغی برای برگزاری طرح نوروزگاه ، تشکیل کمیته های پنجگانه از جمله کمیته پژوهش، کمیته اطلاع رسانی، کمیته صنایع دستی، کمیته پشتیبانی و همچنین کمیته نمایش و آیین های سنتی را گامی برای کیفیت بخشی به فعالیت های لازم الاجرا در نوروز ۹۵ دانست.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons