نوشته ها

تفاهم نامه مشترک بین میراث فرهنگی و اوقاف منعقد می شود

ارسال شده توسط :

تفاهم نامه مشترک بین میراث فرهنگی و اوقاف منعقد می شود

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی))

در راستای حفاظت از اوقاف، بقاع متبرکه ،توسعه و ساماندهی بقاع نشست مشترکی بین اداره کل اوقاف و میراث فرهنگی خراسان شمالی در جهت انعقاد تفاهم نامه مشترک بین دو دستگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ محمد سویدانلویی در این نشست گفت :ارتباطات کلید موفقیت در تعاملات سازمانی است و برای رفع سوء تفاهمات و ایجاد همدلی و وفاق برگزاری نشست های مشترک این دو اداره کل از ضروریات برای ایجاد وحدت رویه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اعلام آمادگی این اداره کل برای ارائه خدمات مرمت و بازسازی در بقاع متبرکه گفت: این مکان ها هم به لحاظ گردشگری و هم از جنبه زیارتی بسیار مورد توجه مردم است و هدف مشترک هر دو دستگاه در بازسازی و مرمت این بقاع جهت حضور زائرین و مسافرین می باشد.

حجت الاسلام سهرابی نیز در ادامه بر تسریع در روند ساخت و سازهای عمرانی بقاع متبرکه تاکید کرد وبا اشاره به امامزاده حمزه رضا شیروان گفت توجه اداره کل میراث فرهنگی بر نحوه مرمت و بازسازی این آرامگاه نشان از توجه این مسولین به امامزاده ها و بقاع متبرکه است که جای تقدیر دارد.

مدیرکل اوقاف خراسان شمالی همچنین بر هم اندیشی مشترک بین ادارات کل و شهرستان ها و برگزاری نشست مشترک برای رسیدن به اهداف دو دستگاه تاکید کرد و خواهان انعقاد تفاهم نامه توسط دو دستگاه شد.

علی اکبر وحدتی معاون میراث فرهنگی استان نیز با تاکید بر تشکیل شورای راهبردی و انعقاد تفاهم نامه مشترک گفت: با توجه به اینکه اهداف میراث فرهنگی انتفاعی نیست و هدف در حفظ بقاع متبرکه و معرفی شخصیت های مذهبی و آموزش می باشد. لذا همفکری جهت رسیدن به یک نگاه مشترک از موارد مورد بررسی می باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف میراث فرهنگی احیاء آثار تاریخی و معرفی مکان ها و بقاع متبرکه به زائرین و گردشگران است افزود :بسیاری از کاروانسراها و حسینیه ها وقف شده اند که جنبه تاریخی دارند و در خصوص واگذاری صدور سند پیگیریهای لازم میبایست صورت گیرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons