نوشته ها

تلاش‌های اداره میراث فرهنگی شهرستان گرگان برای توسعه صنعت گردشگری در شهرستان گرگان با جدیت ادامه دارد

ارسال شده توسط :

تلاش‌های اداره میراث فرهنگی شهرستان گرگان برای توسعه صنعت گردشگری در شهرستان گرگان با جدیت ادامه دارد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

نشست هم اندیشی و بررسی راهکارهای توسعه صنعت گردشگری با حضور مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان گرگان و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه گردشگری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، در این جلسه قندهاری مدیر اداره میراث فرهنگی گرگان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک روز گردشگری گفت: برگزاری نشست های هم‌فکری و هم‌اندیشی و استفاده از توان و پتانسیل بخش دولتی، نهادهای مردمی و بخش خصوصی در کنار هم می‌تواند باعث شود در بخش گردشگری و جذب و ماندگاری گردشگر و توریست و شناساندن جاذبه های گردشگری گرگان موفق‌تر عمل و ورود پیدا کنیم.

وی با اشاره به پتانسیل بالای مناطق گردشگری شهرستان گرگان گفت: با همکاری و برنامه ریزی برای تبلیغات، ساماندهی مراکز گردشگری، آماده سازی، مناسب‌سازی فضای شهری و تهیه پوسترها و نقشه‌های گردشگری می‌توان گام بزرگی در جهت پیشرفت حوزه گردشگری شهرستان برداشت.

قندهاری گرگان را مرکز و نماد استان خواند و ادامه داد : با این رویکرد رسالت ما و همه دست‌اندرکاران بخش گردشگری چه در حوزه دولتی و چه در بخش خصوصی و نهادها سنگین‌تر و حساس‌تر میباشد.

وی از ابراز علاقمندی شهرستان جهت تشکیل تیمی ویژه از علاقمندان از سه حوزه در جهت توسعه و پیشرفت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد و گفت : با تشکیل این تیم ها می‌توانیم با شناسایی نقاط قوت، قابلیت‌ها ، جاذبه های شهرستان پرداخته و با معرفی روستاهای هدف گردشگری و اماکن جهت اسکان مسافران به ماندگاری بیشتر گردشگران شهرستان کمک کنیم.

شایان ذکر است در این نشست حاضران به ارائه طرح‌ها و پیشنهادات خود پرداختند و مقرر شد در نشست‌های مشترک بعدی طرح‌های خود را به صورت مکتوب ارائه دهند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons