نوشته ها

تنوع اقليمي استان سمنان

ارسال شده توسط :

تنوع اقليمي استان سمنان

((تنوع اقليمي استان سمنان شگفت انگيز است))

كارشناس طبيعت‌گردي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان نيز با بيان اينكه 13 سال از نخستين سفر وي به استان سمنان گذشته است، گفت: در سال 1380 نيز براي شركت در يك جشنواره به اين استان سفر كردم.

«آوات مكاري» با ابراز خرسندي از برگزاري كارگاه طبيعت‌گردي در استان سمنان، اظهار داشت: با برگزاري اين كارگاه شناخت بيشتري از استان سمنان پيدا كردم و با اقليم‌هاي مختلف استان آشنا شدم.

وي با ابراز تعجب از تنوع اقليمي استان سمنان، گفت: به فاصله پنج ساعت، مناطق”توران” و “پرور” را با اقليم‌هاي متفاوت تجربه كردم كه نشانگر غناي جاذبه هاي گردشگري استان سمنان است.

اين طبيعت گرد، نزديكي به تهران، قرار داشتن در مسير جاده ابريشم و مسير زائران حرم امام رضا(ع) را از امتيازات ويژه استان سمنان براي جذب گردشگر عنوان كرد و افزود: برگزاري اين كارگاه در معرفي هر چه بيشتر استان سمنان موثر بود.

وي با بيان اينكه تبليغات چهره به چهره يكي از موثرترين و بهترين شيوه‌هاي جذب گردشگر است، گفت: هر يك از طبيعت گردان، مبلغي براي استان سمنان هستند.

مكاري، يكي از پرجاذبه‌ترين نقاط استان سمنان را روستاي هدف گردشگري قلعه بالا واقع در بيارجمند دانست و افزود: رفتار مردم، رقص محلي، پوشاك سنتي و حتي خوراك و غذاهاي اين روستا جالب بود و به همه طبيعت دوستان، سفر به اين روستا را پيشنهاد مي‌كنم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons