نوشته ها

توجه به گردشگری روستایی و بوم گردی در گیلان

ارسال شده توسط :

توجه به گردشگری روستایی و بوم گردی در گیلان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ))

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به وجود دغدغه های جدی در حفظ معماری سنتی روستایی، توجه به بوم گردی روستایی را یک ضرورت برای جذب گردشگر خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ حمیدرضا آذر پور در تشریح این مطلب اظهار داشت: استان گیلان به لحاظ اقلیم و تنوع آب و هوایی دارای آبادی و روستاهای متعددی است که هر کدام دارای فرهنگ و هویتی غنی می باشند.

وی با بیان اینکه توجه به بوم گردی روستایی موجب حفظ و احیای فرهنگ نیاکانمان می گردد، بر ضرورت مطالعه همه جانبه در حوزه روستایی تاکید نمود.

آذر پور افزود: متاسفانه در سال های اخیر بدون در نظر گرفتن بافت روستایی شاهد حاکم شدن معماری مدرن در روستاها بوده ایم تا آنجا که رقابت در ساخت‌ و سازهای روستایی به یک بحران تبدیل شده است.

این مسئول به جلسات مکرر در خصوص کاهش ساخت و ساز مدرن در روستاها اشاره کرد و گفت: بخشنامه های حاصل از این جلسات هرگونه فعالیت عمرانی در روستاها را منوط به نظارت دهیاران بعنوان مدیران اجرایی روستاها نمود .

وی تصریح نمود: در یک سال تغییر کار بری‌ های غیرقانونی در روستاها با نظارت دهیاران کاهش چشمگیری داشته تا آنجا که مهاجرت معکوس به روستاها و رونق اقتصادی حوزه کشاورزی ،دامداری و آبزی پروری را بهمراه داشته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به استعداد گردشگری موجود در روستاهای گیلان اظهار داشت: با حفظ بافت روستایی، احیای سنت های کهن و نیز اصالت بخشی به فعالیت روستاییان می توان گیلان را بعنوان مقصد علاقمندان به این نوع از گردشگری تبدیل نمود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons