نوشته ها

تورهای آشنایی تشکل ها با جاذبه های گردشگری برگزار می شود

ارسال شده توسط :

تورهای آشنایی تشکل ها با جاذبه های گردشگری برگزار می شود

 ((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی))

در دومین نشست هم اندیشی تشکل های مردم نهاد عنوان شد: تشکل ها حلقه واسطه بین مردم و دولت هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ سویدانلویی در این نشست گفت: استان خراسان شمالی جزء استانهای پیشرو در کاوشگری می باشد که کشف و حفاظت دو مقوله مهم در این زمینه به حساب می آیند.

وی گفت: خراسان شمالی از نظر نیروی باستانشناسی غنی است و دارای ۲۰۰ اثر شناسایی و ۵۶۰ اثر ثبت شده ملی است که حفظ این آثار تنها با یاری تشکل های مردم نهاد امکان پذیر می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گفت: تعدادی از افراد دلسوز، معتمد و صاحب نظر نسبت به میراث فرهنگی در انجمن ها دور هم جمع شده اند تا خواسته ها و مطالبات مردم نسبت به دولت را متعادل و به مردم منعکس کنند. فعالیت نهادها به سالم سازی امور کمک می کنند و موجبات همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولین را فراهم و به بهتر شدن امور کمک می کنند.

وی همچنین به اهمیت سه حوزه سازمان اشاره کرد و افزود: هر کدام میراث دار بخش عظیمی از انباشتهای فرهنگی کشور در طول هزاران سال تمدن با شکوه ایرانی اسلامی بوده است و اتصال مدیریتی این سه بخش در قالب میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تلاشی است در چارچوب یک نگاه جامع به مقوله فرهنگ که تا از این طریق زنجیره فعالیتهای مردمی در میراث فرهنگی، صنایع دستی تقویت شود.

در ادامه مدیر عامل اتحادیه صنایع دستی استان افزود: استان ما کلکسیونی است از قومیتی های مختلف ،آثار تاریخی، جاذبه های گردشگری و صنایع دستی که به دلیل تبلیغات منفی رسانه های خارجی کمترین سهم گردشگران دنیا را داریم در صورتی که امن ترین کشور هستیم

ایزانلو افزود: ما باید با ایجاد بستری مناسب تمام تلاش خود را در جهت جذب توریسم بکار گیریم .افزایش تعداد هتل ها و حمایت از سرمایه گذاران در صدور پروانه ها می تواند در این امر کمک رسان باشد.

قدیر افروند با اشاره برگزاری همایش ملی توسط تشکل کانون اندیشه گران جوان در روستای رویین افزود: برگزاری این همایش نشان از تلاش و پشتکار مردم این دیار درشناخت آثار گردشگری دارد.

وی تاثیر تشکل ها را در معرفی روستاها تاثیر گذار عنوان کرد و گفت : در راستای حفظ آثار وبافت تاریخی روستاها باید تلاش شود تا بتوانیم نهضت توسعه تشکل های مردم نهاد را راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز مردم استان با جاذبه های گردشگری منطقه خود آشنا نیستند تا بتوانند حکم یک مبلغ را داشته باشند،گفت:تورهای آشنایی تشکل ها با جاذبه های فرهنگی،گردشگری در استان برگزار می شود وبیشتر این تورها با محوریت روستاهای هدف گردشگری انجام خواهد شد.

روابط عمومی

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons