نوشته ها

تور گردشگری ورزشی خودرو های دو دیفرانسیل در گرمسار برگزار می‌شود

ارسال شده توسط :

تور گردشگری ورزشی خودرو های دو دیفرانسیل در گرمسار برگزار می‌شود

(( میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

سرپرست تورهای کمیته گردشگری ورزشی تاراز گفت: تور گردشگری ورزشی خانوادگی خودروهای دو دیفرانسیل در مناطقی از شهرستان گرمسار و منطقه ایوانکی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «احمد خداوردی» در گفت و گویی اظهار داشت: این تور یک روزه جمعه چهاردهم اسفند ماه با شرکت ۱۵۰ خودروی دو دیفرانسیل در روستای حسین آباد، منطقه چنداب و روستای بهورد برگزار می‌شود.

وی هدف از اجرای این تور را معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی منطقه و اشاعه فرهنگ زیست محیطی صحیح عنوان کرد و گفت: این تور در سالگرد تاسیس این کمیته برگزار می‌شود و اعلام آغاز فعالیت انجمن حامیان مادی و معنوی محیط زیست ایران از دیگر برنامه‌های روز جمعه است.

خداوردی علت انتخاب منطقه بهورد را نزدیکی به تهران و برخورداری از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری عنوان کرد و افزود: سال گذشته نیز این تور در این منطقه و با شرکت ۱۳۸ خودروی دو دیفرانسیل برگزار شد.

وی گفت: کمیته گردشگری ورزشی تاراز زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی فعالیت می‌کند و طی هفت سال گذشته ۱۲۴ تور در نقاط مختلف کشور و استان سمنان از جمله در منطقه کویر خوریان، کویر دلازیان، قصر بهرام، تنگه ظلمات و … برگزار کرده است.

منطقه بهورد در ۳۲ کیلومتری شمال غربی ایوانکی در شهرستان گرمسار قرار دارد، این منطقه به دلیل دارا بودن ویژگی اقلیمی و طبیعی دارای قابلیت‌ها و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان است و در حدفاصل دشت و کوهستان واقع شده است.

وجود درخت چنار کهنسال و دیر زیست در منطقه امامزاده خوشنام و دریاچه سد خاکی بهورد و وجود مزارع و باغات روستایی و ارتفاعات اطراف آن، قابلیت‌های بی‌ شماری برای علاقه مندان به طبیعت و ورزش‌های مختلف بوجود آورده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons