نوشته ها

توسعه روابط دو جانبه ایران با سایر ملل، در سایه دیپلماسی دولت تدبیر و امید

ارسال شده توسط :

توسعه روابط دو جانبه ایران با سایر ملل، در سایه دیپلماسی دولت تدبیر و امید

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان: دیپلماسی دولت تدبیر و امید مقدمات توسعه روابط دوجانبه ایران با سایر ملل را فراهم کرده و امنیت گردشگران در کشور را برای دیگر کشورها هویدا ساخته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، صبح امروز رضا علیزاده و معاونین آن با ماکسیم بارانف سرکنسول روسیه در خصوص گسترش روابط دو سویه در حوزه عملکرد این اداره کل دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار رضا علیزاده با معرفی استان گیلان و توانمندی های آن ، صنعت گردشگری را صنعتی نوپا در استان خواند که در مرحله بلوغ و توسعه قرار دارد.

وی با بیان اینکه از شروع سال جاری تاکنون۳۵میلیون گردشگر گیلان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب نموده اند، از افزایش ۵درصدی ورود گردشگر به استان خبر داد.

علیزاده ، ۱۰۳۰اثر ثبت شده گیلان در فهرست آثار ملی را گوشه ای از هویت پر آوازه گیلان دانست که باید به سایر نقاط جهان معرفی گردد.

این مسئول طبیعت بکر ، کوهستان های استوار ، دریای نیلگون ، روستاهای متراکم ، صنایع دستی با اصالت ، آداب و رسوم غنی و تنوع غذایی گیلان را پتانسیل خوبی توسعه انواع گردشگری خواند و گفت: این استان در حوزه گردشگری سلامت نیز جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان بر لزوم ارتباطات گسترده با کشورهای همسایه و گسترش صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: دیپلماسی دولت تدبیر و امید مقدمات توسعه روابط دوجانبه ایران با سایر ملل را فراهم کرده و امنیت گردشگران در کشور را برای دیگر کشورها هویدا ساخته است.

وی با اشاره به اینکه کشور روسیه با داشتن مرز دریایی از سمت گیلان به عنوان بهترین کشور همسایه محسوب می شود، گسترش روابط دو سویه را موجب توسعه اقتصادی، گردشگری ، فرهنگی و… خواند.

علیزاده اذعان نمود: با توجه به جلسات متعدد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با سرکنسول گری روسیه و تمایل طرفین برای توسعه روابط برنامه های پیشنهادی متعددی تدوین شده و امید است به زودی شاهد اجرای آنها باشیم.

این مسئول نقش آژانس های مسافرتی را در رونق گردشگری اثر بخش دانست و گفت: افزایش مناسبات با تکیه بر اشتراکات فرهنگی دو کشور می تواند پیوند گیلان و آستارخان را عمیق تر نماید.

علیزاده با بیان اینکه هم اکنون رشته های جهانگردی، هتلداری و گردشگری در دانشگاه های گیلان تدریس می شود، تربیت نیروی متخصص در حوزه گردشگری را یک مزیت برای استان دانست.

وی خاطرنشان کرد: البته دسترسی به تردد هوایی و زمینی، نوع و نحوه تردد برای گسترش گردشگری و ارتباطات بسیار مهم و حائز اهمیت است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه ماکسیم بارانف به ارتباطات بین روسیه و جمهوری اسلامی ایران در یک سال اخیر اشاره نمود و خاطرنشان کرد: در گسترش ارتباطات بین دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از پتانسیل های ویژه ای برخورداریم.

سرکنسول روسیه در رشت، ظرفیت های گیلان در حوزه های گردشگری را بی نظیر دانست و اظهار داشت: این استان مقصد خوبی برای گردشگران علاقمند به طبیعت ، تاریخ و هنرهای دستی می باشد.

وی در رابطه با همکاری بین استان گیلان با روسیه بیان داشت: تعامل استان گیلان با آستراخان در عرصه های مختلف همکاری پیشتاز است.

بارانف با بیان اهمیت ارتباط گیلان و آستراخان روسیه یادآور شد: آماده برقراری ارتباط بیشتر با استان گیلان هستیم و در این خصوص توسعه گردشگری دریایی در اولویت می باشد.

سرکنسول روسیه در رشت خاطرنشان کرد: همکاری های اقتصادی بر پایه ارتباطات خوب سیاسی می تواند به توسعه ارتباطات در عرصه های مختلف بینجامد.

این مسئول خواستار ساخت مجسمه حکیم عمر خیام و برگزاری مراسم بزرگداشت برای این بزرگ مرد شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons