نوشته ها

توسعه گردشگری باعث پویایی اقتصاد می شود

ارسال شده توسط :

توسعه گردشگری باعث پویایی اقتصاد می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

مدیر کل کمیته ملی طبیعت گردی گفت: توسعه گردشگری باعث پویایی اقتصاد می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، محمدعلی فیاضی در سومین نشست تخصصی و کارگاه کارشناسان طبیعت ‌گردی کشور با محوریت فعالیت‌های بوم گردی و توسعه پایدار طبیعت ‌گردی در مینودشت، اظهار کرد: شواهد و فعالیت‌های اخیر نشان می‌دهد گلستان به دنبال گردشگری مسئولانه با توجه به ظرفیت‌های موجود خود است.

وی بابیان اینکه این حرکت می‌تواند اثرات مثبت فراوانی برای استان به همراه داشته باشد، ادامه داد: هم ‌اکنون بسیاری از مناطق طبیعی از عنصر توسعه ‌یافتگی برخوردار نیستند و حرکت در این حوزه می‌تواند اثرات معنوی بسیاری به همراه داشته باشد.

به گفته وی کار در حوزه گردشگری یک صدقه جاریه و کار الهی است که باید به درک آن و اثرات آن توجه شود.

فیاضی با تأکید بر اینکه اگر نگاه معنوی به فعالیت‌های انجام ‌شده در حوزه گردشگری نداشته باشیم به بیراهه می‌رویم، متذکر شد: فعالیت‌های حوزه گردشگری مسئولانه می‌تواند اقتصادی پویا و توسعه‌ یافتگی در منطقه و جوامع محلی را به همراه داشته باشد.

وی متذکر شد: باید تمام ظرفیت‌ها، قابلیت‌ ها و داشته ‌های شما در حوزه میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و به ‌ویژه گردشگری مستند سازی شود و آموزش‌ ها در این حوزه تداوم داشته باشد.

مدیر کل اداره کمیته ملی طبیعت گردی کشور تأکید کرد: تور گردانان و اصحاب رسانه نقش بسیاری در معرفی جاذبه‌ها و قابلیت‌های مناطق مختلف کشور دارند.

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری گلستان اظهار کرد: ۳ همایش طبیعت‌ گردی در شهرستان‌های کردکوی، گرگان و آزاد شهر تا ۱۵ اردیبهشت در گلستان پیش‌ بینی‌ شده است.

ابراهیم کریمی خاطرنشان کرد: این همایش‌ ها با هدف تسریع در طبیعت ‌گردی و جدی‌تر دنبال کردن این موضوع در گلستان برگزار می‌شوند.

وی در پایان همچنین از پاکسازی پارک ملی گلستان و پارک‌ های جنگلی استان با همکاری فرمانداران، سازمان پسماند و تشکل‌های زیست ‌محیطی خبر داد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons