نوشته ها

توسعه گردشگری با رویکرد کارآفرینانه ‌‌صنعت برتر ‌دنیا ‌می‌شود‌

ارسال شده توسط :

توسعه گردشگری با رویکرد کارآفرینانه ‌‌صنعت برتر ‌دنیا ‌می‌شود‌

مدرس بین المللی صنعت گردشگری در این همایش گفت: توسعه گردشگری باید پاسخی برای نیازهای اقتصادی ساکنان جامعه و پذیرای گردشگر باشد.

مسیح شریف دیروز در سمینار کارآفرینی در صنعت گردشگری که در سالن آمفی ‌تئاتر فرهنگ ‌سرای شهر برگزار شد، افزود: توسعه گردشگری با رویکرد کار آفرینانه می‌تواند منبع جدید درآمدزایی برای جامعه میزبان باشد و با تنوع‌ سازی اقتصاد وابستگی به اقتصاد تک محصولی را کاهش دهد.

وی در ادامه با اشاره به کارآفرینی در گردشگری بیان کرد: کارآفرینی فرآیند خلق اثری با ارزش از طریق راه‌اندازی یک کسب و کار با اختصاص دادن زمان و تلاش لازم و در نظر گرفتن ریسک‌های مالی، روانی و اجتماعی به منظور رسیدن به رضایت شخصی، پاداش مالی و ارضای نیاز استقلال ‌طلبی است.

این متخصص در حوزه گردشگری ادامه داد: کارآفرین یک نوآور است که ترکیب جدیدی به وجود می‌آورد و این ترکیب می‌تواند ابداع یک محصول جدید، روش جدید برای تولید محصول موجود، ایجاد بازاری جدید و یا استفاده از منابع جدید باشد.

شریف با بیان اینکه اگر می‌خواهید کارآفرینی موفق باشد لازم است در این زمینه خلاق و نوآور باشید، تأکید کرد: خلاقیت یک مزیت رقابتی، یک شایستگی محوری و یک ویژگی اساسی در کارآفرینی است.

وی خاطر نشان کرد: عامل اصلی ایجاد نوآوری و پاسخ به روندهای جدید در گردشگری خلاقیت کارآفرین است.

ایشان تصریح کردند: نوآوری مجموعه گام‌هایی است که در راستای ایجاد محصول یا خدمت جدید برداشته می‌شود.

شریف با بیان اینکه همه نوآوری‌ها با یک ایده خلاقانه شروع می‌شود، گفت: نوآوری ابزاری است که کارآفرین برای تبدیل فرصت‌ها به کسب و کار متفاوت یا خدمات و محصولات متفاوت از آن بهره می‌گیرد.

وی بیان کرد: دولت‌ها به تنهایی نمی‌توانند مشکلات گردشگری را رفع کنند بر همین اساس سازمان‌های مردم‌نهاد باید با جدیت وارد عمل شوند تا این موضوع در کشور توسعه پیدا کند.

مسیح شریف اظهار داشت: مردم مهم‌ترین عامل در جذب گردشگر هستند چرا که هر منطقه با آداب و رسوم مردم آن شناخته می‌شوند.

این استاد بین المللی افزود: گردشگری سومین صنعت در حال توسعه است که با ادامه این روند پنج سال آینده به عنوان برترین صنعت در دنیا مطرح خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مدیران و مسئولان باید فرصت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری در هر استان را شناسایی و برای استفاده از این ظرفیت‌ها از سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده کنند.

مدرس بین المللی صنعت گردشگری گفت: باید بکوشیم در حوزه گردشگری ظرفیت‌هایی را به وجود بیاوریم که در دیگر مناطق و کشورها وجود نداشته باشد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons