نوشته ها

توسعه گردشگری سلطانیه رو به رشد است

ارسال شده توسط :

توسعه گردشگری سلطانیه رو به رشد است

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ))

اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار برای احیای چمن سلطانیه به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان:

ظهر امروز در جلسه دیدار فرماندار شهرستان– شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سلطانیه با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان مطرح شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار برای احیای چمن سلطانیه اشاره کرد و افزود؛ با حمایت های فرماندار شهرستان سلطانیه، احیای چمن تاریخی سلطانیه یک از طرح های خوب و آینده دار در شهرستان سلطانیه خواهد بود.

یحیی رحمتی، وجود جاده ترانزیت و اتوبان زنجان-قزوین در کنار را دسترسی به شهر سلطانیه را از زیر ساختهای رشد و توسعه گردشگری سلطانیه توصیف کرد.

(( توسعه گردشگری سلطانیه رو به رشد است ))

رحمتی با اشاره به شیب مناسب و در حال رشد گردشگری در سلطانیه افزود: در سال ۹۱ میزان گردشگر خارجی در گنبد سلطانیه کمتر از هزار نفر بوده، تصریح کرد؛ این رقم در سال ۹۴ به بیش از پنج هزار نفر افزایش داشته است و اگر زیر ساختهای گردشگری مناسب باشد این ۵ هزار نفر اسباب تبلیغات مثبت خواهند بود.

(( راه اندازی خانه های گردشگری در سلطانیه ))

فرماندار شهرستان سلطانیه با ذکر این نکته که رویکرد دولت در حوزه گردشگری مثبت است افزود: برای توسعه درآمدهای اقتصادی در شهرستان از همه ظرفیتها استفاده شود.

خالقی پیشنهاد کرد، خانه های گردشگری به منظور اقامت و اسکان گردشگران در شهر سلطانیه راه اندازی شود تا درآمدهای این بخش مستقیما به خانواده ها اختصاص یابد و باید بستر سرمایه گذاری را برای مردم آماده کنیم و با راه اندازی و اطلاع رسانی از نحوه فعالیت خانه های گردشگری، رونق اقتصادی را در سلطانیه افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه: با راه اندازی سایت اینترنتی برای این امر و درج اطلاعات خانه های گردشگری اعم از: تصاویر خانه-امکانات موجود-نحوه رزرو و شماره های تماس امکان استفاده گردشگران را به سهولت فراهم نماییم، تصریح کرد: به این منظور، کمیته اجرایی با مسئولیت شهرداری- دبیری میراث فرهنگی و عضویت شورای شهر، بنیاد مسکن، اصناف و راه و شهرسازی تشکیل شود.

فرماندار شهرستان سلطانیه با بیان اینکه: گردشگران فقط برای دیدن اماکن تاریخی سفر نمی کنند، متذکر شد؛ ارتباط با مردم نحوه برخورد مردم با مسافران نیز از اهداف گردشگران می باشد و به منظور جذب بیشتر گردشگران از شیوه های جدید -ابتکار و نوآوری استفاده کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons