نوشته ها

توسعه گردشگری گیلان با بهره گیری از ظرفیت مجموعه های فرهنگی و تاریخی

ارسال شده توسط :

توسعه گردشگری گیلان با بهره گیری از ظرفیت مجموعه های فرهنگی و تاریخی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان: با توجه به تعدد جاذبه های فرهنگی و تاریخی در گیلان باید تلاش نمود تا از ظرفیت های موجود در جهت توسعه گردشگری استفاده نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، رضا علیزاده با ابراز خرسندی از موفقیت گیلان در خدمات رسانی به گردشگران نوروزی اظهار داشت: خوشبختانه آمادگی خوبی در مراکز فرهنگی تاریخی و گردشگری به منظور میزبانی از مسافران در ایام تعطیلات نوروز وجود دارد.

وی افزود: در ایام تعطیلات نوروز ۹۵ برای صیانت از حقوق گردشگران و ارتقای سطح رضایت آنان اقدامات موثری اجرایی شد که بر طبق نظرسنجی های انجام شده آسودگی خاطر گردشگران را به دنبال داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه پرداختن به پیشینه فرهنگی و احیای آیین های اصیل گیلان در ویژه برنامه های نوروزی امسال به خوبی مورد توجه گردشگران قرار گرفت، اذعان داشت: باید ظرفیت مجموعه های فرهنگی و تاریخی در کشور به سمت گردشگری سوق داده شوند که این موضوع در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد.

علیزاده، حفاظت از آثار تاریخی را یک ضروری دانست و تاکید کرد: باید این اماکن را با یک نگاه راهبردی به مراکز گردشگری تبدیل کنیم.

وی در پایان با دعوت از گردشگران نوروزی برای بازدید از اماکن فرهنگی و تاریخی، تصریح نمود: خوشبختانه در روزهای نخست تعطیلات نوروز ۹۵ آمار بازدیدکنندگان از مجموعه های فرهنگی و تاریخی در گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons