نوشته ها

تکمیل زیر ساخت‌های منطقه نمونه گردشگری آبگرم معدنی فردوس، باغستان و کمپ گردشگری تون

ارسال شده توسط :

تکمیل زیر ساخت‌های منطقه نمونه گردشگری آبگرم معدنی فردوس، باغستان و کمپ گردشگری تون

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

معاون گردشگری، سرمایه‌ گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی در بازدید از پروژه پارک گردشگری تون، منطقه نمونه گردشگری باغستان و آبگرم فردوس از هزینه کرد یک ‎میلیارد و ۱۳۱ میلیون تومان اعتبار در منطقه نمونه گردشگری آبگرم معدنی و ۳۸۵ میلیون تومان در پارک گردشگری تون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، مرتضی عربی در بازدید از مناطق گردشگری و کمپ ‌های اسکان مسافر در فردوس اظهار داشت: شهرستان فردوس به سبب قرار گرفتن در کری دور ارتباطی استانهای جنوبی به سمت استانهای شمالی به عنوان قطب گردشگری سلامت شرق کشور مطرح است.

وی بیان داشت: موقعیت ویژه جغرافیایی شهرستان فردوس سبب شده که بیشترین مسافر ورودی به خراسان جنوبی در این شهرستان اسکان یابد و آبگرم معدنی فردوس با توجه به استحمام آرام ‌بخش و خواص درمانی آب آن، یکی از قابلیت ‌ها و فرصت ‌های بسیار خوب برای ماندگاری مسافران و گردشگران در فردوس است.

معاون گردشگری، سرمایه ‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی استان همچنین افزود: کمپ گردشگری تون نیز به سبب نزدیکی به بارگاه امامزادگان سلطان محمد و سلطان ابراهیم (ع)، قرار گرفتن در گلوگاه ورودی شهر و همچنین برخورداری از امکانات و زیر ساخت‌های لازم به مجموعه‌ای مطلوب برای اسکان و اقامت مسافران تبدیل شده است.

عربی تصریح کرد: طی چند سال گذشته مبلغ یک‌ میلیارد و ۱۳۱ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل زیر ساخت‌های منطقه نمونه گردشگری آبگرم معدنی فردوس و باغستان و همچنین ۳۸۵ میلیون تومان برای تکمیل زیر ساخت‌های کمپ گردشگری تون از محل اعتبارات ابلاغی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی هزینه شده است.

وی یادآور شد: احداث آلاچیق، محوطه‌ سازی، سنگ فرش، سرویس بهداشتی در محل کمپ گردشگری تون، احداث و آسفالت راه ورودی آبگرم معدنی، تامین روشنایی، احداث آیلند، محوطه ‌سازی و احداث سرویس بهداشتی از جمله اقدامات صورت گرفته در دو مجموعه پارک گردشگری تون و مجموعه گردشگری آبگرم معدنی فردوس است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons