نوشته ها

ثبت ۱۱ اثر جدید میراث فرهنگی گلستان در فهرست آثار ملی کشور

ارسال شده توسط :

ثبت ۱۱ اثر جدید میراث فرهنگی گلستان در فهرست آثار ملی کشور

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

۱۱ اثر دیگر از آثار میراث فرهنگی گلستان، با تایید در شورای عالی سیاست گذاری ثبت آثارملی، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیر کل این دستگاه اجرایی با اعلام این مطلب گفت: با توجه به طی مراحل تشریفات قانونی لازم درجلسه شورای عالی سیاست گذاری ثبت آثارکشور، ۱۱ بنا تاریخی گلستان به آثار ثبتی این استان افزوده شد.

ابراهیم کریمی درادامه به این آثار اشاره داشت و افزود: خانه مقصودلو در سرخنکلاته، خانه های شیرنگی و قدس مفیدی و خانه دیلمی و خراسانی و دبستان فلسفی در گرگان و خانه خواجوی در شاهکوه و خانه درویشی در بندر گز و خانه میرکاظمی در کردکوی و دانشکده منابع طبیعی و قدمگاه خواجه خضر گرگان از آثار ثبت شده ملی می باشند.

وی خاطر نشان کرد: پیش از این ۶۶۶ اثر درفهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده بود که با ثبت این آثار ، تعداد آثار ثبتی استان گلستان، به ۶۷۷ اثر رسیده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اظهار امیدواری کرد: با ثبت آثار باستانی و تاریخی این استان در فهرست آثار ملی کشور، ضمن معرفی اهمیت این آثارارزشمند، تمدن دیرینه و کهن این سرزمین بیش از پیش مطرح و معرفی شده و گام های ارزنده ای جهت حفظ واحیای این مواریث ارزشمند استان برداشته شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons