نوشته ها

جاذبه جدید گردشگری در فارس ایجاد شود

ارسال شده توسط :

جاذبه جدید گردشگری در فارس ایجاد شود

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری فارس گفت: توسعه روزافزون صنعت گردشگری جهانی و داخلی نیازمند ایجاد مقاصد جدید در این عرصه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، مصیب امیری ظهر سه شنبه در همایش توسعه پایدار گردشگری و ارتقاء تنوع زیستی با تاکید بر پرنده نگری که در اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به توسعه روز افزون این بخش و ورود مقاصد گردشگری جدید به عرصه رقابت میان مناطق گردشگر پذیر، توسعه پایدار کمی و کیفی محصولات و خدمات گردشگری در استانی چون فارس با رویکرد حفاظت از محیط زیست و منابع گیاهی، جانوری و اقلیمی یکی از الزامات اساسی برای حفظ و ارتقای جایگاه کنونی در صنعت گردشگری کشور است.

وی برگزاری همایش هایی از این دست را موجب تبیین و تثبیت جایگاه استان دانست و افزود: این موضوع در عرصه بوم گردشگری ملی و منطقه ای و تمرکز بر فعالیت های پرنده نگری به عنوان یکی از محورهای اساسی در حوزه بوم گردشگری شناخته می شود و افق های جدیدی را در راستای توسعه بیش از پیش گردشگری استان ایجاد خواهد کرد.

امیری خواستار تبیین مفاهیم و راهکارهای اجرایی استادان حوزه علمی مدیریت گردشگری و محیط زیست با تکیه و تاکید خاص بر فعالیت های پرنده نگری شد و بیان کرد: این گونه گردشگری پرطرفدار به عنوان یکی از منابع زیست محیطی و طبیعی با قابلیت بسیار بالا در توسعه فعالیت های گردشگری سبز و جذب گردشگران داخلی و بین المللی است که جایگاه این زیرگونه از بوم گردشگری را در عرصه اقتصادی استان ارتقا می دهد.

مدیرکل میراث فارس ادامه داد: سرزمین ایران علیرغم قرار گرفتن در کمربند خشکی جهان، از تنوع زیستی مطلوبی برخوردار است که در زیستگاه های ایران، تنوع گونه های کم نظیری یافت می شود. از این رو ایران در بین سه منطقه پالتئارکتیک، اورینتال(جنوب شرقی) و اتوپیا(جنوب غربی) قرار گرفته که تفاوت های اقلیمی این مناطق تنوع حیرت انگیزی در میان گونه های مختلف پرندگان ایجاد کرده است.

وی افزود: پرنده نگری در دنیا به عنوان یک تفریح سالم مطرح است و یکی از پرطرفدارترین و پر در آمدترین شاخه های بوم گردشگری به شمار می رود. در کشورهای اروپایی بیش از ۲۰۰ سال است که پرنده نگری انجام می شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons