نوشته ها

جامعه راهنمایان گردشگری خراسان شمالی در نخستین نشست

ارسال شده توسط :

جامعه راهنمایان گردشگری خراسان شمالی در نخستین نشست

(( میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی ))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل در نخستین گردهمایی راهنمایان گردشگری استان گفت: راهنمایان گردشگری حلقه گمشده صنعت گردشگری ابن استان هستند و خوشحالیم که امروز نخستین گردهمایی شما عزیزان شکل گرفت.

قدیر افروند گفت: در شرایط حاضر که حرکت بسمت توسعه در صنعت گردشگری در خراسان شمالی آغاز شده نقش راهنمایان گردشگری اهمیت ویژه ای دارد و کاملا تعیین کننده است. ما استان معبر و گذرگاه مسافر و زائر بودیم و ‌اکنون با وجود این همه جذابیت فرهنگی و طبیعی در این استان به همت شما عزیزان و نقشی که در معرفی شایسته  استان ایفا خواهید کرد یک اتفاق مهم شکل می گیرد و خراسان شمالی به مقصد و قطب نوین گردشگری تبدیل خواهد شد.

وی گفت: تنوع و جذابیت های فرهنگ قومی ما کم نظیر است و نیاز به تبلیغ و معرفی دارد. طبیعت و اقلیم زیبای استان از جنگل های هیرکانی در غرب استان تا منطقه کویری جنوب , رود نمک جاجرم و جاده ابریشم و آثار تمدن خامنشی و اشکانی و … همه و همه چشم انتظار حضور و ورود عملی راهنمایان گردشگری استان به این عرصه تازه و بکر هستند.

افروند معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل در پایان برای هرگونه کمک و حمایت جامعه راهنمایان گردشگری خراسان شمالی اعلام آمادگی کرد و از تشکل های ملی راهنمایان گردشگری کشور نیز خواست تعامل و همکاری شایسته ای با آنها داشته باشند.

در این جلسه حاضران نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و مسائل و مشکلات احتمالی فراروی راهنمایان گردشگری خراسان شمالی مورد بررسی قرار دادند.

لازم بذکر است در این نشست که در محل تالار اجتماعات موزه مفخم بجنورد برگزار شد راهنمایان گردشگری خراسان شمالی با حمایت انجمن صنفی دفاتر استان شرکت کردند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons