نوشته ها

جذب سرمای گذاری ۵۰هزار میلیارد ریالی در بخش گردشگری

ارسال شده توسط :

جذب سرمای گذاری ۵۰هزار میلیارد ریالی در بخش گردشگری

 ((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از جذب سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد ریالی در بخش تامین زیرساخت‌های گردشگری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ، فرزین حق پرست گفت : این رقم در بخش هتل ، هتل آپارتمان ، مهمانسرا ، تفرجگاه ( اردوگاه ، کمپ ) ، مراکز سرگرمی و تفریحات، اقامتگاه بوم گردی ، سفره خانه سنتی ، مناطق نمونه گردشگری، مجتمع های بین راهی و روستاهای هدف گردشگری و با همکاری بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

وی همچنین از صدور ۲۲ مورد مجوز سرمایه گذاری در سال ۹۳ و ۹۴ خبر داد.

حق پرست با اشاره به لزوم وجود ساز و کار تشویقی مناسب برای جذب سرمایه گذار در بخش گردشگری ، یادآور شد: تسهیل در امر صدور مجوز ، ایجاد امکان تغییر در کاربری مکان، جذب اعتبار در بخش تامین زیرساخت از محل اعتبارات ملی – استانی ، پرداخت تسهیلات بانکی از محل صندوق توسعه ملی ، و حضور در جلسات مرتبط با فرآیند اخذ مجوز متقاضیان ( کارگروه گردشگری ، کارگروه امور زیربنایی ، کمسیون ماده ۵ ) از جمله ساسیت¬های تشویقی اداره کل برای جذب سرمایه گذار است.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی استفاده از حاشیه سدها را برای گسترش ورزش های آبی و ایجاد مناطق نمونه گردشگری بسیار مناسب دانست و عنوان کرد: آذربایجان شرقی دارای پتانسیل بسیار بالایی در زمینه توسعه گردشگری ورزشی است که از این دست می توان به حاشیه سدها برای گسترش ورزش های آبی اشاره نمود. وی گفت: اقلیم کوهستانی منطقه می تواند به جذب گردشگران در زمینه ورزش های زمستانی کمک بسزایی نماید و جاذبه های ویژه و متفاوتی را برای گردشگران در فصول سرد سال مهیا سازد که نیازمند جذب سرمایه ¬گذاری و تامین زیرساخت¬های مناسب می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت خانه های تاریخی استان یادآور شد: اداره کل میراث فرهنگی قصد دارد با همکاری بخش خصوصی، خانه های تاریخی تبریز را که بخشی از هویت تاریخی این شهر محسوب می شود مرمت کرده و به اقامتگاه و هتل بوتیک تغییر کاربری دهد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons