نوشته ها

جشنواره آئین زندگی سنتی فراشبند فارس برگزار می شود

ارسال شده توسط :

جشنواره آئین زندگی سنتی فراشبند فارس برگزار می شود

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از برگزاری نخستین جشنواره آئین زندگی سنتی فراشبند خبر داد و گفت : این جشنواره با هدف معرفی قابلیت های سنتی شهرستان فراشبند از ۲۴ تا ۲۶ دی ماه در شهرستان فراشبند و منطقه نمونه گردشگری برم فرهاد برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس دکتر مصیب امیری افزود : جشنواره آئین زندگی سنتی فراشبند در واقع یکی از برنامه های فرهنگی – گردشگری است که به معرفی شهرستان در ابعاد مختلف می پردازد تا فرصتی برای جذب بیشتر گردشگران به این منطقه باشد .

به گفته وی ، منطقه نمونه ملی گردشگری برم فرهاد که در بخش مرکزی شهرستان فراشبند واقع شده است ، قابلیت ویژه ای در بحث گردشگری عشایری دارد .

وی با بیان اینکه جشنواره آئین زندگی سنتی فراشبند به مدت ۳ روز برگزار می شود ، گفت : بافت قدیم ، محله آقا میراحمد و یک منزل تاریخی ، همچنین آداب و رسوم زندگی عشایری در قالب این جشنواره به بازدید کنندگان معرفی می شود .

امیری در ادامه اضافه کرد : اجرای چنین جشنواره هایی فرصت مناسبی برای راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی همچنین آژانس های مسافرتی است تا با اجرای تورهای ویژه نه تنها جاذبه های کمتر شناخته شده استان را معرفی کنند ، بلکه با اجرای تورهای گردشگری ، مسافران و گردشگران داخلی و خارجی را با این ظرفیت آشنا سازند .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons