نوشته ها

جشنواره اقوام سال آینده با حضور کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود

ارسال شده توسط :

جشنواره اقوام سال آینده با حضور کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین سال آینده با حضور اقوام مختلف کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی در حاشیه روز پایانی جشنواره اقوام اظهار داشت: برگزاری جشنواره اقوام ایران زمین سبب معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ های استان گلستان در حوزه‌های مختلف می‌شود.

وی افزود: استان گلستان در بخش‌های مختلف گردشگری، میراث فرهنگی و تاریخی دارای ظرفیت‌های فراوانی است که برگزاری این جشنواره سبب معرفی بیشتر این ظرفیت‌ها می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: استان گلستان نگارستان ایران است و اقوام مختلف با صفا و صمیمیت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و برگزاری این جشنواره سبب تبادل فرهنگ و ارتباط بیشتر بین اقوام می‌شود.

کریمی گفت: مقرر شده که جشنواره اقوام از سال آینده به صورت بین‌المللی برگزار شود و اقوام مختلف کشورهای آسیای میانه در جشنواره حضور داشته باشند.

وی اظهار کرد: برگزاری جشنواره اقوام ایران زمین در گلستان همچنین سبب ایجاد نشاط در بین مردم استان در روزهای پایانی تابستان شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در این جشنواره غرفه‌های زیادی نیز در حوزه گردشگری روستائی با هدف رونق زندگی روستائی و سنتی دایر شد.

کریمی با اشاره به اینکه برگزاری ازدواج سنتی اقوام محور برگزاری جشنواره امسال بود، افزود: این مراسم ازدواج سنتی با هدف ایجاد انگیزه بین جوانان و حفظ این میراث گذشته و ترویج ساده زیستی برگزار شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons