نوشته ها

جشنواره بهارنارنج لنگرود ثبت ملی می شود

ارسال شده توسط :

جشنواره بهارنارنج لنگرود ثبت ملی می شود

((میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: جشنواره بهارنارنج لنگرود در نزد ما ثبت معنوی می‌شود و در کنار آن اقدامات لازم برای ثبت ملی جشنواره بهارنارنج لنگرود را نیز انجام خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ اسدالله درویش امیری، در چهارمین جشنواره بهارنارنج که در پارک فجر لنگرود برگزار شد اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی نوعی بازگشت به سنت‌ها و آئین‌های قدیمی مردم است.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: برگزاری این جشنواره‌ها باعث آشنایی جوانان و نسل آینده با تاریخ گذشته منطقه است و از سوی دیگر موجب جذب نسل جوان نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره‌های بومی و محلی فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های شهرستانی و استانی دارد افزود: در کل کشور و با همکاری شهرداری‌ها، سمن‌ها و تشکل‌های مردمی و سایر ارگان‌ها بیش از یکصد جشنواره برگزار می‌شود که این جشنواره‌ها کمک می‌کند تا آداب‌ و رسومی که در بطن جامعه نهفته است آشکارشده تا نسل جوان با افتخار از گذشته یاد کند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور با اشاره به ثبت هزار و ۲۰۰ نمونه غذا و ۴۰ نمونه آش در کشور تصریح کرد: جشنواره بهارنارنج لنگرود در نزد ما ثبت معنوی می‌شود و در کنار آن اقدامات لازم برای ثبت ملی جشنواره بهارنارنج لنگرود را نیز انجام خواهیم داد.

چهارمین جشنواره بهارنارنج با استقبال پرشور و گسترده مردم همراه بود و اجرای موسیقی سنتی، نقاشی خانوادگی، تجلیل از دو باغدار نمونه، برپایی غرفه صنایع‌دستی ازجمله برنامه‌های جانبی چهارمین جشنواره بهارنارنج لنگرود بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons