نوشته ها

جشنواره سرزمین مادری من در سمنان برگزار می شود

ارسال شده توسط :

جشنواره سرزمین مادری من در سمنان برگزار می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: اولین “جشنواره سرزمین مادری من” پنج شنبه هفدهم دی ماه در سمنان برگزار می شود.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» اظهار داشت: این جشنواره با همکاری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در رشته های نقاشی، خوشنویسی، سفالگری، عکاسی و سرود در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ارج نهادن به هنر اصیل و بومی استان، آشنا کردن کودکان و نوجوانان با میراث فرهنگی، فرهنگ و هنر استان، زنده نگاه داشتن هنرهای اصیل و افزایش روحیه شادابی و نشاط در کودکان و نوجوانان عنوان کرد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان نیز گفت: فراخوان شرکت در این جشنواره از خرداد ماه امسال در ۱۶ مرکز کانون پرورش فکری استان اعلام شد.

«مهدی جمال» افزود: یک هزار و ۴۰۰ اثر در پنج رشته به دبیرخانه جشنواره ارسال و از این تعداد ۴۶ اثر به عنوان برگزیده انتخاب شد.

وی گفت: مراسم افتتاحیه این جشنواره از ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه هفدهم دی ماه در خانه تدین برگزار می‌شود و آثار برگزیده در چهار رشته شامل نقاشی، خوشنویسی، سفالگری و عکاسی در این خانه تاریخی به نمایش گذاشته می شود.

وی برپایی ورکشاپ آثار در موزه گرمابه پهنه را از دیگر برنامه های این جشنواره اعلام کرد و افزود: مراسم اختتامیه جشنواره و اهدای جوایز از ساعت ۱۳٫۳۰ همان روز در محل سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار می شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان گفت: نمایشگاه آثار تجسمی جشنواره سرزمین مادری به مدت یک هفته تا بیست و چهارم دی ماه در محل خانه تدین برپا خواهد بود و علاقمندان می توانند همه روزه صبح ها از ساعت ۸ تا ۱۴٫۳۰ و عصرها از ساعت ۱۶٫۳۰ الی ۱۸٫۳۰ از این نمایشگاه دیدن کنند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons