نوشته ها

جشنواره غذاهای سنتی در شهرستان اسفراین برگزار شد

ارسال شده توسط :

جشنواره غذاهای سنتی در شهرستان اسفراین برگزار شد

(( میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی ))

جشنواره غذاهای سنتی ، سوغات و صنایع دستی به منظور معرفی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر در روستای سارمران از توابع شهرستان اسفراین خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی ،این حرکت خودجوش که به منظور معرفی تواندیهای منطقه و ایجاد اشتغال برای اهالی روستا ایجاد شده بود با استقبال فرماندار شهرستان و مسئولین استانی روبرو شد.

حبیب صدری فرد رییس گروه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری که در این جشنواره شرکت نموده بود با مثبت ارزیابی کردن این جشنواره از استقبال این اداره کل جهت برپایی اینگونه برنامه ها خبر داد.

وی گفت : حضور دفاتر خدمات مسافرتی و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی در این همایش باعث معرفی بیشتر جاذبه ها و راهنمایی روستا یان در خصوص مجوز برای خانه های استیجاری گردید.

پارک ملی و منطقه حفاظت شدۀ سالوک با وسعتی حدود ۱۷۰۰۰ هکتار در شمال غربی شهرستان اسفراین قرار گرفته و فاصله آن تا مرکز استان خراسان شمالی ۳۰ کیلومتر است. پارک ملی و منطقه حفاظت شدۀ سالوک تنوع جانوری خوبی دارد و یکی از مهمترین مناطق حفاظت شده ایران از نظر زندگی جانوری است. شرایط توپوگرافی دشتی-کوهستانی منطقه باعث شده است که این منطقه یکی از متنوع ترین زیستگاه های گونه های وحشی ایران به شمار آید. قسمت شمالی پارک سالوک کوهستانی و زیست بوم حیوانات گوناگون کوه زی و قسمت جنوبی آن نیز مناسب زیست حیوانات دشت زی است. همچنین در کف دره های این پارک گونه های درختی و درختچه-ای مانند زرشک، بید، انجیر و گردو و در مناطق مرتفع گونه های ارس بصورت پر اکنده و انبوه دیده می شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons